Zayıflatan Hollywood Diyeti

Hollywood’da yaşayan zenginleri 7 bin dolar karşılığında 14 günlük programa tabi tutarak zayıflatan klinik, bunun yanı sıra müşterilerinin sindirim sistemlerini düzenlemeyi, daha canlı bir cilde sahip olacaklarını ve enerjilerinin yükseleceğini vaat ediyor. Üstelik tüm bunları ağır egzersiz programları uygulamadan, haftalarca tek tip beslenmeden ya da kalori hesabı yapmadan hayata geçiriyor. Biz de Viva Mayr adlı bu kliniğin sihirli diyet sırlarını inceleyelim dilerseniz.

zayiflatan-hollywood-diyeti-1

*Metabolizmayı yavaşlatan kafein ve şekerden kesinlikle uzak durulmalı. İlk günlerde hissedilebilecek baş ağrıları ve yorgunluk vücudun temizlendiğini işaret edecektir.

*Vücut temposu saatler ilerledikçe yavaşlar. Yani sabah kalktığınızdaki enerjinizle öğleden sonraki enerjiniz farklı olacağından günün ilk yarısında yediklerinizi, ikinci yarısında yediklerinize oranla daha hızlı yakarsınız. Bu yüzden gün içinde yemeniz gereken asıl gıdaların büyük bir bölümünü öğlene kadar yemelisiniz.

zayiflatan-hollywood-diyeti-2

*Özellikle sebze ve meyvelerin sindirimi daha ağır olduğundan bunları gündüz tüketmeye çalışmalısınız.

*Akşam yemeğini saat 18:00’den sonraya bırakmamalı, mümkün olduğunca çorba, buğulanmış balık ve salata tarzı hafif besinler yemeye özen göstermelisiniz. Böylelikle siz yatağa yatana kadar akşam yediklerinizi sindirmiş olursunuz.

zayiflatan-hollywood-diyeti-3

*Kilo vermenin en basit kurallarından biri lokmalarınızı uzun süre çiğnemektir. Yemeklerinizi ne kadar çok çiğnerseniz beyninize tokluk mesajı o kadar hızlı ulaşacağından az miktarda yiyerek doyabilirsiniz. Lokmalarınızı uzun süre çiğnemeniz sayesinde sindiriminiz de hızlı olacağından yediklerinizin yağa dönüşmesi imkansızlaşacaktır. Lokmalarınızı 30-40 kez çiğnedikten sonra yutmak en doğru yeme şeklidir. Bu alışkanlığa zamanla sahip olacağınızı hatırlatır, kesinlikle vazgeçmeden denemeye devam etmenizi öneririz.

zayiflatan-hollywood-diyeti-4

*Yemek yediğiniz esnada su içmemeye dikkat etmelisiniz. Çünkü yemek sırasında içilen su sindirimi sağlayan tükürük salgısını durduracaktır. Günde 2-3 litre su içmeye özen göstermelisiniz. En ideal su içme zamanları, yemeklerden 15 dk öncesi veya 1 saat sonrasıdır.

*14 günlük diyet boyunca çay, kahve gibi uyaranları içmek kesinlikle yasaktır. Onların yerine bitki çayları, taze meyve suları veya süt içebilirsiniz.

*Karbonhidrat tüketimini tamamen kesmeden çok tahıl içeren şekliyle tüketmelisiniz. Tam buğday ekmeği, kepekli makarna veya esmer pirinç bunlara örnek olarak verilebilir.

*Doymuş yağlardan uzak durup, omega 3, 6, 9 içeren fındık, ayçiçeği, keten tohumu ve kenevir yağlarını tercih etmelisiniz. Sosis, salam, sucuk gibi işlenmiş et ürünlerinden kesinlikle hayatınızdan çıkarmalısınız.

*Protein ihtiyacınızı baklagillerden karşılamaya özen göstermelisiniz.

zayiflatan-hollywood-diyeti-5

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ