24 Kasım Öğretmenler Günü Şiirleri

24 Kasım Öğretmenler Günü Şiirleri

Eğitimde büyük emekleri geçen öğretmenlerimizin günü olan 24 Kasım’da okunacak şiirleri aşağıdan bulabilirsiniz.

Belli bir yaştan sonra aldığımız eğitim genellikle okulda öğretmenlerimiz tarafından verilir. Bize en ufak detayı bile bıkmadan usanmadan defalarca öğreten öğretmenlerimiz saygı ve sevgiyi en fazla hak eden meslek grupları arasında yer almaktadır. Bir toplumun kaderini yetişmekte olan genç nesiller belirler. Genç nesilleri ise öğretmenler yetiştirmektedir. Öğretmenler bir birey olabilmemiz ve hayata karşı dik durabilmemiz için bize gerek bilim, gerek sağlık, gerek kültür, gerek davranışlar ve hayat hakkında yol gösterici ve öğretici olmaktadır.

Her branşta her bölgede bulunan öğretmenlerin işleri kendilerine ve yaptıkları emeğe göre zorluk derecesi değişen bir konudadır. Özellikle köy bölgelerinde düşük bütçeler, eksik eğitim materyalleri ve imkanlar ile öğrencilere yılmadan öğretim vermeye devam öğretmenlerimiz ise takdir edilmesi gereken kişilerdir. Öğretmenler gününde öğretmenlerinize illa bir hediye almanız şart değildir. Onlara değer verdiğinizi gösteren herhangi birşey mutlu olmaları için yeterli olacaktır.

Maddi durumu olmayan çocuklar bugünlerde öğretmenlerine bir hediye alamadıkları için burukluk yaşayabilir. Ama kendi yapacakları bir hediye, yazacakları mektup veya okuyacakları bir şiir bile öğretmenler için anlam dolu hediyelerdir. Öğretmenler gününde okuyabileceğiniz ve öğretmeninizi mutlu edecek duygu dolu en güzel 24 Kasım Öğretmenler günü şiirlerini aşağıdan bulabilirsiniz.  Şiirleri nasıl okumanız gerektiğini gösteren örnek videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Şiirleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ