26 Adet İğne Oyası Modeli

26 Adet İğne Oyası Modeli

İğne oyası modelleri geçmişten günümüze farklı modeller ve uygulamalar ile geliştirilerek günümüze kadar gelmiştir. Tam anlamıyla üretkenliğe dayanan, kadınların yoğun ilgisini çeken bir alandır. Ev hanımlarının büyük uğraşı olduğu gibi, çalışan kesimin de özel günlerinde, ev misafirliklerinde hediye olarak kullandığı binlerce çeşidi bulunmaktadır. Geçmişte büyüklerimizin başlarına bağladıkları tülbentlere daha şık bir görünüm kazandırmak adına, tülbent kenarlarına iğne oyası modelleri yapmasıyla elden ele geçerek, her geçen gün geliştirilmiştir. Havlu kenarlarında da aynı işlemi uygulayarak hediyelik havlular üretmeye başlayan emekçi kadınların yeni bir fikir ortaya atmasıyla, günümüzde de hala kullanılmaya devam edilmiştir.

Fular olarak kullandığımız tül ve tülbent tarzı kumaş kenarlarına da farklı renk ve çeşitlerde iğne oyası örnekleri yapılmaktadır. Hatta yalnızca iğne oyası ile kısıtlı kalmayıp iğne oyası modellerinin içine kum boncuklar eklenerek daha farklı ve şık modeller ortaya çıkartılmaktadır. İğne oyası modelleri olarak internet üzerinde arattırdığınızda salon takımlarından tutun da kırlent kenarlarına varana kadar her çeşit iğne oyası modeline ulaşabilmeniz mümkündür.

Son iki yıldır iğne oyası modellerinin içerisine kolyeler de girmektedir. El emeği olmasından dolayı piyasa ve Pazar grubunda maliyeti biraz yüksek olsa da, iğne oyası modelleri adı altında binlerce çeşit kolye satışı yapılmaktadır. En çok ev hanımlarının tercih ettiği bu hobi grubu, üretkenlik adına hızlı ve kolay bir yol kat ederek, ev ekonomisinde katkıda bulunmalarını ve kendi kazanç kaynaklarını açmaları adına büyük ölçüde önem taşıyor.

İğne oyası modelleri arasında şal, fular, kolye, havlu, yelek, tülbent gibi tekstil alanında daha bir çok ürün grubunu kapsıyor. Maliyeti düşük, kazancı büyük ve pratik olan iğne oyası modelleri genellikle ev hanımlarının ekonomik açıdan rahatlamasını sağlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ