Canım Anne

3 Yapraklı İğne Oyası Yapımı

3 Yapraklı İğne Oyası Yapımı

Havlu ve yastık kenarlarında kullanabileceğiniz 3 yapraklı iğne oyası yapımının videolu anlatımını ve aşamalarını sizler için hazırladık.

Çeyizinize koyacağınız havluların kenarı için iğne oyası modeli arıyorsanız 3 yapraklı iğne oyası modelini kullanabilirsiniz. Ayrıca evinizde misafirlere vermek amacıyla da bu modeli havlunuzun kenarına işleyebilirsiniz. Ayrıca küçük havlulara işleyip hediyelik olarak ta birilerine verebilirsiniz.

3 Yapraklı İğne Oyası Yapımı Aşamaları

  • İlk olarak havlunun tüm kenarını zürafa ile doldurun.
  • Daha sonra yan yana havluların üzerinde düğümler atarak ilk sıradaki zürafayı bitirin.
  • Modeli kurmak için havlunun sol tarafına geçin. İlk zürafayı yapın. Bundan sonra zürafaların üzerinde ilerleyeceksiniz.
  • Her bir zürafayı iyice sıkı bir hale getirin. Hemen geri dönüp ilk zürafanın üzerine  tane 3 tane yaprak yapın.
  • Yaprakları yaparken dikkatli yapmaya özen gösterin. Bu şekilde daha güzel bir görünüm ortaya çıkacaktır.
  • Son yaptığınız yaprağa geçiş yapıp düğüm yapıp bir sonraki yaprağa geçiş yapın.
  • Bu şekilde yaprakları yapın daha sonra her birinin arasında 2 boşluk bırakıp diğer zürafaya geçin. Tüm sırayı aynı şekilde bitirin.
  • Eğer aralıklı bir model isterseniz aralarda boş zürafa bırakabilirsiniz. Sık olması için ise bir zürafa boşluk bırakmanız yeterlidir.
  • 3 yaprak üzerine 3 yaprak yaparak ilerleyin. Bu şekilde modelimiz ortaya çıkacaktır. Arada mutlaka boşluk bırakmaya özen gösterin. Aksi takdirde model üst üste binecektir.

3 Yapraklı İğne Oyası Yapımı Videolu Anlatım

canimanne youtube kanalımız takip etmeyi ve videoyu paylaşıp bize destek olmayı unutmayın. Aşağıdan 3 yapraklı iğne oyası yapımının videolu anlatımını bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi