Ahşap Puzzle Setleri

Ahşap Puzzle Setleri

AHŞAP PUZZLE SETLERİ

Çocuk gelişiminde oyuncakların yeri son derece önemlidir. Çocuklarda ruhsal gelişim süreci zihinsel gelişim ile bir bütündür ve oyuncak alırken de bu konuya dikkat edilmelidir. Oyuncaklar arasında bu mühim süreci destekleyen puzzle, yapoz, zeka blokları, Legolar ve eğitici amaçlı kartlar stratejik bir yere sahiptir. 0-6 yaş dönemli hızlı bir gelişim dönemidir. Hem bedensel hem de duygusal gelişim dönemi olarak kişiliğin temellerinin atıldığı bir dönemdir. Bu dönemde başta ahşap puzzle setleri olmak üzere bir çok eğlenirken öğrendiren materyaller çocuklara sunulmalıdır.

ahsap-modeller

Odaklanma ve Koordine Yeteneği İçin Puzzle

Çocuklarda 0-4 yaş dönemi bolca oyun ve keşif dönemidir. Hem öğrenmeye açık hem de bir şeyler üretmeye karşı sürekli artan bir merakla yaklaşırlar çevrelerinde olan her şeye. Bir çok şeyi oyunla kolaylıkla öğrenirler. Oyunlar sırasında duyusal gelişimlerine katkı sağlayan yönlendirmeler yapmak anne babalar için hem keyifli hem de önemli bir görevdir. Bu noktada ahşap puzzle setleri, el göz koordinasyonu, odaklanma ve farklı şeyler üretebilme açısından ayrıcalığa sahiptir. Ahşapla tanışan çocuk zamanla, demir ve plastik ile olan farkını ayırarak duyusal açıdan da yetkinliğe ulaşacaktır.

ahsap-puzze5

ahsap-puzzle2El Becerilerinin Gelişiminde Puzzle

Bilhassa ahşap puzzle setleri;  çocukların renk, matematik ve kavramları kolaylıkla eğlenerek öğrenebilmesini sağlıyor. Erken dönemde öğrenmeye açık çocuklar bu sayede el becerilerini de önemli ölçüde geliştirebiliyor. Bunun yanı sıra, ilişki kurma ve parçadan bütüne varabilme yeteneği kazanması da bir diğer artı yönü. Anne ve baba ile keyifli saatler geçirerek sevgiyi doyasıya hisseden bir çocuk için, ruhsal ve zihinsel anlamda muazzam bir ilerleme söz konusu olacaktır. Bu anlamda puzzle setleri birlikte oynanılabilecek en güzel oyunlar arasında yer alıyor.ahsap-puzzle1ahsap-puzzle3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ