Alerjik Rinit Belirtileri Nelerdir? Alerjik Rinit Tedavisi

Alerjik Rinit Belirtileri Nelerdir? Alerjik Rinit Tedavisi

Tozlu ortamlarda bulunanların sorunlarından olan alerjik rinit özellikle bahar aylarında ortaya çıkar. Mevsim geçişlerinde alerjik rinit belirtileri daha da artar. Bu rahatsızlığı olan kişiler genellikle çevre faktörlerinden etkilenirler. Alerjik rinit tedavisi olup olmadığı da sıkça merak edilir. Bazı besinler, polenler, hayvanların tüyleri ve solunum yoluyla alınan diğer bazı maddeler alerjik riniti tetikler. Alerjik rinit tüm bu maddeler karşı vücudun korumaya geçmesidir. Virüslere Karşı C Vitamini Önerileri Nelerdir? Başlıklı yazımız da sizin için yayınlandı.

Alerjik Rinit Nedir?

Kadın erkek fark etmeden her yaş grubunda görülebilir. Doktorlar bu rahatsızlığı vücudumuza giren zararlı maddelere, vücudun verdiği tepki olarak niteler. Ancak alerjik rinit kişiden kişiye değişiklik gösterir. Özellikle polenlere karşı alerjisiolan kişiler nisan ayından başlayarak yaz ayları boyunca sorun yaşarlar. Alerjik rinit yaşayanlar kimyasal içerikli temizlik maddelerine, çeşitli gıdalara, toa ve hayvan tüylerine tepki verirler. Yazının devamından alerjik rinit belirtileri ve alerjik rinit tedavisi ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Alerjik Rinit Belirtileri Nelerdir?

Alerjik riniti belirtileri nelerdir? Öncelikle bu rahatsızlığın olduğu kişilerin bağışıklığının düşmediğini belirtelim. Ancak kişide sürekli hapşırma, burun akıntısı ve öksürük görülür. Alerjik rinit hastalarında ateş yükselmez. Ateş yükselirse nezle demektir. Başka bir anlatımla alerjik rinit belirtileri nezle ile aynıdır, sadece ateş yoktur. Ayrıca baş ağrısı, gözlerde sulanma, iştahsızlık, göğüs ve eklemlerde ağrı da görülür. Bu hastalığın nedeni çoğu zaman genetikte olabilir.

Alerjik Rinit Tedavisi Var mı? 

Alerjik rinit tedavisi için belirtiler görülmeye başlandığı anda bir doktora görünmek gerekir. Doktorlar teşhis koymak için mukozadan örnek alır ve tahlil yapar. Kan testi yapılarak da enfeksiyon olup olmadığına bakılır. Enfeksiyon yoksa alerjik rinit teşhisi koyulur. Bu kişilerin kortizona karşı alerjisi olabileceğinden önce doğal yollarla tedavi yöntemine gidilir. Doktorun önerilerine uymak gerekir, aksi halde alerjik rinit astıma çevirebilir. Alerjik rinit tedavisi için temiz hava çok önemlidir. Spreylerle burun akıntısı azaltılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ