Virüslere Karşı C Vitamini Önerileri Nelerdir?

Koronavirüsten korunma yolları arasında C Vitamini kullanımı da belirtiliyor. C Vitamini’nin zaten sağlığımıza pek çok faydasının olduğunu biliyoruz. Virüse karışı C Vitamini önerileri arayanlar için belirtmek gerekirse bunun en sağlıklı ev en doğal yolu C vitamini içeren besinler tüketmektir. Narenciye olarak da bilinen turunçgillerin adeta birer C vitamini deposu olduğu artık hepimiz tarafından bilinir. Turuncu ev sarı renkteki meyveler olan turunçgiller birçok hastalıktan korunmanın, vücudun C vitamini ihtiyacının karşılanmasının ve hasta olduğumuzda tedaviye destek olmasıyla en doğal yollardan biridir. Peki, turunçgiller sadece mandalina, portakal ve greyfurttan mı ibarettir?

Alıverişte Koronavirüs Önlemleri Nasıl Alınır? Başlıklı yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

C Vitamini Önerileri

Turunçgillerin Faydaları Nelerdir?

Virüsten korunma sağlayan C vitamini önerileri arasında ilk sırada yer alan turunçgiller içerdikleri bu vitamin sayesinde vücudumuzdaki hücrelerin yenilenmesini sağlarlar. Turunçgiller ayrıca bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de çok faydalıdır. Bağışıklık sistemimiz güçlü olursa hastalıklara karşı vücudumuzun daha çok direnç gösterebileceğini ve daha kolay iyileşebileceğimizi artık hepimiz biliyoruz. Bazı durumlarda C vitamini takviyesi de alınabilir, ancak bunun en sağlıklı yolu günlük olarak düzenli bir şekilde C Vitamini içeren besinler tüketmektir. Turunçgiller ayrıca sıvı oranları yüksek olduğundan virüslerin ve bakterilerin vücuttan daha kolay atılmasını da sağlar. Ancak günde 2 litre suyu mutlaka tüketmemiz gerektiğini unutmamalıyız.

C Vitamini Tavsiyeleri

En Sağlıklı C Vitamini Önerileri

En sağlıklı C vitamini önerileri olan turunçgilleri sizler için aşağıda sıraladık.

  • Portakal en yüksek C vitamini içeren turunçgildir. İçeriğinde ayrıca potasyum, kalsiyum ve magnezyum da bulunur.
  • Mandalina yüksek oranda antioksidan özelliğine sahiptir. Hücreleri onarır. Bağırsak florasını düzenler, sindirimi dengeler.
  • Greyfurt antioksidan özelliğinin yanı sıra protein ve lif açısından zengindir.
  • Limon faydaları saymakla bitmeyen turunçgillerdendir. Kolesterolü düşürür, damar sertliğini önler. Karaciğer sağlığını destekler. Vücuttan zararlı maddelerin atılmasını sağlar.
  • Bergamot mikropları temizler. Sinir sistemine etkilidir, sakinleştirir, rahatlatır.
  • Kamkat adlı turunçgil bazı yörelerde kumkat olarak da bilinir. Kas ve doku oluşuma destek verir. Hücreleri yeniler. Kırışıklıları ve yaşlanma etkilerini geciktirir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ