Canım Anne

Alışverişte Koronavirüs Önlemleri Nasıl Alınır?

Alışverişte Koronavirüs Önlemleri Nasıl Alınır?

Her ne kadar koronavirüs salgını dolayısıyla olabildiğince evlerimizde kalsak da gıda ihtiyaçları karşılanmak üzere evden bir kişi bile olsa mutlaka markete gidiyoruz. Alışverişte koronavirüs önlemleri nasıl alınacağı ile ilgili uzmanlar tarafından sürekli bir şekilde bilgilendirmeler yapılıyor. Virüsün hangi yüzeyde ne kadar canlı kaldığı ile ilgili yapılan araştırmalara göre plastik yüzeylerde ortalama 5 saat gibi yaşıyor. Bu durumda alışverişlerde kullandığımız poşetlerin sağlığımız için tehlike oluşturduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Alışverişte Koronavirüs Önlemleri

Alışverişte Koronavirüse Karşı Alınacak Önlemler

Alışverişte koronavirüs önlemleri nasıl alınır sorusu salgının başladığı günlerden beri soruluyor. Herkesin kendince önlemini almaya ve koronavirüsten korunma yoluna gittiği bu dönemde canimanne.com olarak çeşitli bilgilendirme yazılarını takipçilerimizle paylaşıyoruz. Bunlardan biri olan Koronavirüsten Korunma İçin İşyerinde Neler Yapılır? Başlığındaki sayfamızda yararlı bilgiler yer almaktadır. Uzmanlar ayrıca dışarı zorunlu olmadıkça çıkmamamız, çıkmak zorunda olduğumuzda da maske kullanmamız ve sosyal mesafeye dikkat etmemiz konusundaki uyarılarına da bir yandan devam ediyorlar. İşte alışverişte koronavirüs önlemleri olarak yapabileceklerimiz…

Alışveriş Sırasında Koronavirüsten Korunma

Alışverişte Koronavirüs Önlemleri

Alışverişte koronavirüs önlemleri konusuna özen gösterilmesi kendi sağlığımız için olduğu gibi tanıdığımız ve tanımadığımız diğer kişiler için de önemlidir.

  • Alışverişten eve geldiğiniz poşetleri içeri almadan kapının dışında aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.
  • Markette eve gelen poşetlerin aslında çöpe atılması en uygunudur. Ancak bunu yapmak istemeyenler poşeti içeri almadan önce üzerine mutlaka en az 70 derecelik limon kolonyası veya dezenfektan sürmelidir.
  • Poşetleri dezenfektan ve deterjan karışımından oluşan bir suyun içinde bekletilmesi de diğer yöntemlerden biridir. Ancak bu işlemin de poşetin içeri sokulmadan yapılması gerekir.
  • Poşetlerin eve alınmadan önce kapının dışında 4 – 5 saat kadar bekletilmesi de alışverişte koronavirüs önlemleri arasındadır.
  • İçeri aldığınız poşetin içinde yıkanabilir veya deterjanlı, çamaşır sulu bezle silinebilir paketli gıdaların tamamının bu şekilde dezenfekte edildikten sonra yerleştirilmesi en doğrusudur.
  • Alışverişe giderken yanınıza bez çanta almak ve içeri sokar sokmaz direk yıkamak da olabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ