Amigurumi Fincan Anahtarlık Yapımı

Amigurumi Fincan Anahtarlık Yapımı

   El yapımı, el örgüsü ürünlere verilen değerin yeniden arttığı şu günlerde, yeni modern örnekler, modeller ortaya çıkmaktadır. Örgüden yapılan oyuncaklar, hediyelik eşyalara kadar kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Amigurumi de örgüden oyuncak yapımıdır. Eskiden de var olsa da ilerleyişi yavaş olmuştur. Günümüzde tekrar canlanmış ve yeni modeller ile hayat bulmuştur. Küçük oyuncak modelleri yaparak çok şirin anahtarlıklara çevirebilirsiniz. İsterseniz kendiniz için yapın isterseniz hediye edin. El emeği ile yapılmış bir hediyenin değerini hangi hazır ürün karşılayabilir ki?

amigurumi-fincan-anahtarlik-yapimi-5

  Amigurumi anahtarlık yapımı hem kolay hem de keyiflidir. El becerisi olan, tığ kullanmayı bilen her bayan rahatlıkla yapabilir. Birçok farklı çeşidi ve modeli vardır. Baykuş anahtarlık yapılışı, kalp şeklinde anahtarlık, emzik şeklinde anahtarlık, küçük ayıcık anahtarlık yapılışı gibi birçok farklı modeli bulunmaktadır.

amigurumi-fincan-anahtarlik-yapimi-4

Siz de görsellerden bakarak beğendiniz modeli seçerek bir an önce uygulamaya geçebilirsiniz. Anahtarlık örmek, küçük parçalardan oluştuğu için oldukça kolay ve keyiflidir.

amigurumi-fincan-anahtarlik-yapimi-2

Amigurumi fincan anahtarlık yapımı oldukça basit bir modeldir. Öncelikle gerekli malzemelerimizi alarak işe başlayalım. Fincanı örmek için istediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Bu yüzden fincan rengi size kalmış. Diğer renklerimiz ise kahverengi ve siyah iplik, tığ, iğne, anahtarlık klipsi, az miktarda boncuk elyaf sizin için yeterli olacaktır. İlk önce küçük formda istediğiniz renkte fincanı örüyoruz.

amigurumi-fincan-anahtarlik-yapimi-1

Daha sonra ise fincanın ana renginden kulpunu örüyoruz. Bir sonraki aşama ise fincanının içini elyaf ile doldurup, kahverengi iple yapmış olduğunuz yuvarlak modeli fincanın üstüne dikerek kahve görünümü veriyoruz. En son ise fincanımızın daha şirin görünmesi için fincana siyah renk iple gülücük deseni işliyoruz. Klipsi fincana geçirdikten de sonra işlem tamam demektir.

amigurumi-fincan-anahtarlik-yapimi-3

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ