Aparatlı motif yapımı

Aparatlı motif yapımı

Aparatlı motif yapımı bir çok örgü tekniğinde kullana bileceğiniz şık ve güzel motifler yapabilirsiniz.

Motif yapımını battaniye, şal modellerinde, atkılar da, çanta modelinde, veya çeyiz bohçalarında farklı ip kullanımı ile süsleye bilirsiniz. Magnet yapımında kullana bilirsiniz.

Aparatlı motif yapılışını bir çok örgü alanında tercih edebilirsiniz. Kırlent süslemesinde, kalan iplerinizi değerlendirerek renk renk motifler yapıp atkınızı süsleye bilirsiniz. Ufak örgü yatak örgü modeline süslemek için yapılabilir.

Öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımı oldukça fayda sağlayacaktır. Yeni ve farklı örgü tekniklerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın.

Aparatlı motif yapımı

Malzemeler

Aparat kullanımı

Angora ip tercih edilmiş sizler ördüğünüz modelin ipini kullanarak motiflerinizi uygulaya bilirsiniz.

2 Numara tığ kullanımı

Makas

İpimizi aparatımızda bulunan boşluklara sabitleyelim. Büyük çubuklardan karşılıklı olarak 5 kez dolayıp daha sonra yandaki çubuklardan karşılıklı olarak dolayıp. Doladığımız ipler 5 li olacak. Daha sonra diğer çubukları da atlama yapmadan geçelim. Bütün büyük çubukları yapalım. Büyükler bittikten sonra küçükleri de aynı şekilde devam edelim. Küçükleri de bitirdikten sonra ipimizden biraz koparıp iğneden geçerek orta kısımlarına batarak sabitleyelim. İpleri arkadan iki uç kısımlarını düğümleyelim. yapımı kolay olan motifleri yapmak isteyen herkese kolay gelsin dileklerimiz iletiyorum.

Örgü modelleri, kasnak işi, örgü motif yapımı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterlidir. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Aparatlı motif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

My hobby life kanalına bu güzel motif modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ