Canım Anne

Arabadan Zift Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Arabadan Zift Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Asfalt yollardan geçerken çoğu arabada lekesi kalan zifti temizlemek için neler yapmanız ve nasıl temizlemeniz gerektiğini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Erimiş, yeni yapılmış veya bozulmuş asfalt yollardan geçerken arabalara zift bulaşması kaçınılmazdır. Zift lekesi zorlu bir lekedir ve temizlenmesi oldukça zordur. Zift lekesini çıkarmak için pratik ve etkili yöntemleri deneyebilirsiniz. Genellikle arabanın tekere yakın yani alt kısımlarına bulaşan zift lekesini temizlerken kimyasal ürünler çok fazla kullanırsanız arabanın boyasına da zarar verebilirsiniz. Bu nedenle doğru ve zarar vermeyecek yöntemler ile temizlemek gerekir.

Arabadan Zift Lekesi Çıkarma Yöntemleri

  • Çoğu kişinin bildiği etkili bir yöntem zift lekesini gaz yağı veya mazot kullanarak çıkarmaktır. Bir bez üzerine mazotu yada gaz yağını döküp zift lekesinin üzerine sürün. Daha sonra lekeyi bezle çıkarmaya çalışın. Lekeyi çıkarırken çok fazla bastırma yapmayın. bu arabanın boyasına zarar verebilir. Yumuşak hareketler ile lekeyi çıkarmaya çalışın.Lekeyi temizledikten hemen sonra orayı köpükleyin ve su ile bol bol yıkayın.
  • En etkili zift çıkarma yöntemi ise margarin kullanmaktır. Zift lekesinin üzerine evinizde bulunan yemeklik margarin yağını sürün. En az yarım saat bekleyin ve daha sonra bir bez yardımı ile silin. Beklerken margarin eridikçe zift lekesi de onunla birlikte çıkacaktır.
  • Zift lekesini çıkarmak için diğer etkili bir yöntem de üzerine sinek ilacı sıkmaktır. Arabanızda zift lekesi bulunan yerlere sinek ilacı sıkın daha sonra yumuşak bir bezle silin.
  • Zift lekesi üzerine margarin gibi vazelin de sürüp temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ