Artık Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak Mümkün

Hayatımızın her alanında ne yazık ki sürekli kimyasal maddelere maruz kalıyoruz. Kozmetikten temizlik ürünlerine, yediğimiz içtiğimizden kullandığımız giysi ve eşyalara kadar her yanımız kimyasallarla örülmüş durumda. Son yıllarda kanser hastalığının da bu kadar yaygınlaşmasında çok büyük etkisi olan kimyasal maddeleri artık mümkün olduğunca hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor. Pratik bilgiler bugün saçlarınıza el atıyor ve ‘’saçınızın renginizi doğal yolla nasıl açabilirsiniz?’’  sorusuna yanıt arıyor. Saç boyaları, keratinler, saç açıcıları saçlarınızı yıprattığı için hem matlaştırır hem de uzamasını engeller. Aşağıda listelediğimiz yöntemlerden kendinize uygun olanını seçip, havalar henüz sıcakken uygulamaya bir an önce başlayın hanımlar. Çünkü doğal yollarla açılan saçlar hemen istenilen renge ulaşmazlar. İstenilen tona ulaşılana kadar sürekli işlemleri tekrarlamak gerekir. Bu yöntemlerin etkili olabilmesi için saçlarınızın kimyasal işlem görmemiş olması gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Saçlarınızın rengini doğal yolla açmanın bir sürü yolu var hanımlar. Papatya suyu, limon suyu, bira ve zeytinyağı ile saçların renginin açılması hemen hemen aynı tekniği içeriyor.

Bu yöntemde saçlarınıza saydığımız doğal ürünleri sürüp 1-3 arasında güneşe maruz kalmanız gerekiyor. Süre sonunda saçlarınızı durulayıp kurutmayı unutmayınız elbette. Bunların dışında saç renginizi açacak başka doğal ürünlerle de tanışmanızı istiyoruz. Bal, sirke, karbonat, tarçın ve c vitamini tabletleri de saç renginizi birkaç ton açabilecek doğal ürünlerden. Eşit oranda karıştırdığınız bal ve limonu sprey şişesine koyun.

Nemli saçlarınıza püskürtüp güneşin altında bir kaç saat bekleyin.

Saçınızı baldan arındırmak için 2-3 defa yıkamak zorunda kalabilirsiniz.

Yine eşit oranda karıştırdığınız bal ve zeytinyağını nemli saçınıza sürün. En az yarım saat bekledikten sonra durulayın.

Yeri gelmişken bir püf noktası vermek istiyoruz. Saçlara hiç bir zararı olmayan bu yöntemleri 3 günde 1 tekrar edebilirsiniz. Mükemmel bir bakım yapan, kepekten arındıran ve parlatan bir ürün olan sirkeyi her duştan sonra durulama suyuna yarım su bardağı kadar karıştırıp düzenli olarak kullanırsanız aynı zamanda saç renginizi açabilirsiniz.

Siyah çay tanik asit dolu içeriği sayesinde saç renginizi doğal yoldan açar.

Çay keyfi yaptıktan sonra demlikte kalan çayı saçlarınıza sürmeniz yeterli.

Saçınızda yarım saat bekletip durulayın. 2 kaşık saç kremi ve 4 kaşık toz tarçını karıştırıp tüm saçınıza masaj yaparak yedirin.

En az 10 saat saçınızda beklemesi gerektiği için gece uygulayıp sabah yıkamanız daha mantıklı.

Saçlarınızın hem beslensin hem de renklensin.

Bebek battaniyeleri ile ilgili sayfamıza bu linkten ulaşabilir, dostlarınızın da sitemizdeki bilgilerden faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ