Aslanpençesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor

Aslanpençesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu Anlatıyor

Bitkiler tarih boyunca kullanılarak tedavi yöntemi olarak kullanıldı. Günümüzde hala büyük bir çoğunluk özellikle kış aylarında soğuk algınlığı grip, nezle gibi hastalıklara karşı bitkilerden yararlanarak korunmayı ve hastalandığında bitkilerle iyileşmeyi seçiyor. Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren düz yapraklı aslanpençesi faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da anlatılıyor. Katıldığı televizyon programlarında bitkilerin özelliklerinden ve hangi hastalıkların tedavisinde kullanılabileceğinden bahseden Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu aslanpençesi faydaları konusuna da sıkça değiniyor. Aslanpençesi faydaları İbrahim Saraçoğlu ne diyor diye merak edenler için yazının sonunda bir video yer alıyor. Aslanpençesi faydaları nelerdir diyenler için bunu ayrıntılarıyla sizler için yazdık.

Aslanpençesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Düz yapraklı Aslan Pençesi Neye Yarar?

Düz yapraklı aslanpençesi neye yarar? Toprağın 1.5 – 2 metre altında yetişen bu bitki toprağı delerek yukarı çıkar. Bitkinin çiçeğin ucundaki püskül aslanın kuyruğuna benzediğinden bu ismi alıyor. İbrahim Saraçoğlu aslanpençesi için kanser tedavisinde kullanıldığını söylüyor. Özellikle memesi alınmış kadınların 6 ayda bir aslanpençesi çayı içmesi gerektiğin, yaprak, sap ve çiçeklerinin çay olarak demlenmesi gerektiğini söylüyor. Ayrıca ağır ve kronik migren şikayetini yüzde 99 ortadan kaldırdığını da iddia ediyor. Mucizevi bitki aslanpençesi faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından anlatılıyor. Bunu bitkinin her yerde bulunmadığından da bahsediyor. Kadınların menopoz şikayetlerinde kullanıldığını, hormon dengesi sağlanması için çok faydalı olduğunu da ekliyor.

Aslanpençesinin Faydaları

Aslanpençesi Faydaları İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Aslanpençesi faydaları İbrahim Saraçoğlu konusunu araştıranlar için bu maddeleri aşağıda sizler için sıraladık.

  • Meme kanseri, lenf kanseri ve prostat kanseri başta olmak üzere bazı kanser türlerinin tedavisine destek veriyor.
  • Kronikleşen migren ağrılarında çok etkili olduğu İbrahim Saraçoğlu aslan pençesi faydaları arasında sıralanıyor.
  • Menopoz dönemindeki kadınların kullanması halinde bu dönemde hormon dengesi sağlıyor ve menopozdan soğan sıkıntıları azaltıyor.
  • Çocuk sahibi olmak isteyen kadınların civanperçemi ve aslanpençesi çayı içmesi öneriliyor.
  • Miyom gelişimini ve büyümesini durdurur.
  • Regl düzensizliklerinde etkilidir.
  •  Aslanpençesi çayı faydaları arasında sinirleri yatıştırmasından, stresten dolayı kaslarda oluşan gerginliği gidermesinden de söz ediliyor.
  • Aslanpençesi çayı hazımsızlık, sindirim zorluğu gibi şikayetlere de iyi geliyor.

Canimanne.com sayfalarında yer alan Bunları Yapmak Beyni Küçültüyor! Beyni Küçülten Şeyler balıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ