Bağırsak Gazına İyi Gelen Bitki Çayları

Bağırsak Gazına İyi Gelen Bitki Çayları

Bağırsak Gazına İyi Gelen Bitki Çayları

Bağırsak gazı sorunu pek çok kişi de görülen sorunlardan biridir. Oldukça yaygın olan bağırsak gazı sorunundan kurtulmak ve rahatlamak için bitki çaylarından faydalanabilirsiniz. Bağırsak ve mideye iyi gelen bitki çaylarını tüketerek bu sorunu azaltabilirsiniz. Bağırsak gazına kişinin bağırsak yapısı sebep olduğu gibi aynı zamanda yenilen yiyecekler de neden olmaktadır. Bağırsak gazına iyi gelen bitki çayları ise şunlardır;

bagirsak-gazina-iyi-gelen-bitki-caylari

  • Rezene çayı: Rezene çayı bağırsakları rahatlatan en iyi çaylardan biridir. Bir kaşık rezeneyi sıcak suyun içinde 10 dakika kadar demleyin ve her gece yatmadan önce içiniz. Bağırsaklarınızın rahatladığını göreceksiniz.
  • Anason çayı: Bir tatlı kaşığı anasonu bir bardak sıcak suyun içine atarak demleyiniz. Bu çayı her gün düzenli olarak tüketiniz.
  • Papatya çayı: Bir tatlı kaşığı papatyayı sıcak suyun içine atınız. 15 20 dakika kadar demlenmesini bekleyiniz ve ılık olarak tüketiniz.
  • Zencefil çayı: Taze zencefili küçük küp küp doğrayınız ve sıcak suyun içine atınız. 10 15 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra içiniz. Bu karışımı 2 günde bir yapabilirsiniz.
  • Nane çayı: Bir tutam taze naneyi bir bardak sıcak suyun içinde demleyiniz ve tüketiniz.
  • Kimyon çayı: Bir bardak sıcak suyun içine bir kaşık kimyon atınız ve demlendikten sonra içiniz.

Not: Hamile ve emziren anneler bitki çaylarını doktor kontrolünde kullanmalıdır.

bagirsak-gazina-iyi-gelen-bitki-caylari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ