Balık Yağının Çocuklara Faydaları

Balık Yağının Çocuklara Faydaları

Balık yağı özellikle bebeklerde ve çocuklarda kullanılması gereken, gelişime destek veren önemli bir takviyedir. Balık yağının çocuklara faydaları ve nasıl kullanılması gerektiğini sizler için derledik. 

Balık yağı içerisinde bulunan Omega-3 sayesinde özellikle gelişim çağındaki çocuklarda kullanılması gereken bir takviyedir. Balık yağının bebeklerde kullanılmasının çoğu kişi yanlış olduğunu düşünür. Fakat gelişim çağındaki 6 ay sonrası bebeklerde mutlaka kullanılması gerekir. İlk 6 ay anne sütü yeterli olacağı için ekstra bir takviyeye gerek yoktur. Ama 6.aydan sonra balık yağı gibi faydalı takviyeler kullanılabilir.

Balık Yağının Çocuklara Faydaları

  • İçerisinde bulunan Omega-3, A-D vitaminleri ve yüksek DHA açısından mükemmel bir besin deposudur. Çocuklarda hem fiziksel hem de zihinsel gelişimi desteklemektedir.
  • Balık yağı görme yetisinin keskinleşmesine ve gelişmesine katkıda bulunur. Gelişim çağındaki bebek ve çocuklarda daha iyi görme için mutlaka kullanılması gerekir.
  • İçerisinde yer alan D Vitamini sayesinde kemik ve kas gelişimini destekler. Çocuklarda sürekli kullanılması fiziki açıdan daha uzun ve sağlıklı bireyler yetişmesini sağlamaktadır.
  • İçerisinde bulunan yağ asidi sayesinde bağışıklığı geliştirmektedir. Çocuklarda zayıf bağışıklık birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Balık yağı sayesinde daha güçlü bağışıklığa sahip olur ve hastalıklardan korunurlar.
  • Özellikle bebeklerde ortaya çıkan egzama yani cilt problemlerinin önlenmesinde oldukça etkilidir. Balık yağı tüketen çocuklarda egzama sorunu ortaya çıkmamaktadır.
  • Omege-3 sayesinde çocuklar daha zeki ve daha sağlıklı bir zihne sahip olur.

Uyarı: Balık yağını bebeklerde ve çocuklarda kullanmadan önce her türlü ihtimale karşı uzmandan onay almanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ