Banyoyu Keyifli Hale Getirin

Banyoyu Keyifli Hale Getirin

Banyoyu Keyifli Hale Getirin

Banyo Keyfinden Önce Su Sıcaklığını Ayarlayalım

Bebeklerimiz ile beraber banyo yapmak gerçekten çok keyifli oluyor, fakat bu keyfi yaşamadan önce, en önemlisi suyun sıcaklığını ayarlamanız gerekiyor. Suyun ılık ve bebeğin cildini yakmayacak ve bebeği rahatsız etmeyecek sıcaklıkta olması gerekmektedir.

keyifli-banyo

Her şeyi ayarladıktan sonra, banyoya plastik veya suya dayanıklı oyuncaklar koyarak, bebeğiniz için banyoyu keyifli hale getirin. Siz bebeğinizi yıkarken, o oynamaya devam etsin. Kullanacağınız şampuanlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Bebeğin gözlerini yakmayacak şampuanlar bulunmaktadır, onları kullanmanız her zaman tavsiye edilir.

bebek-banyosu

Bebeğiniz İle Beraber Banyo Yapın

Temizlik bebeğiniz için çok önemlidir. Bebeğinizin banyo saati geldiğinde, sizde bebeğinizle beraber banyoya girip, banyoyu keyifli hale getirin. Bebeğiniz nerede ne yaparsa yapsın, sizi arayacağı için veya güvende hissetmek isteyeceği için, banyoda da kendini güvende hissedebilmesi açısından, sizde onunla beraber banyoya girebilirsiniz. Bebeğinizin banyodaki hali ve görüntüsü çok tatlı olacaktır. Bebeğiniz ile banyodayken onun fotoğraflarını bile çekebilirsiniz. Unutmayın ki bebeğiniz sizin her şeyinizdir. Bebeğiniz doğduktan sonra her şeyi onun için adamaya başlıyorsunuz. Bir aile olma duygusu, bir anne veya baba olma duygusu ve özellikle anne olma duygusu öyle bir şeydir.

bebeğin-banyo-süreci

Banyo Keyfi Oyuncakları

Banyoda annesi veya babası bebeği yıkarken suyun içinde oyuncaklarıyla oynayan birçok bebekler vardır. Banyonun içine plastik ya da suya dayanıklı oyuncaklar koyarak, bebeğiniz için banyoyu keyifli hale getirin. Plastik ördek olabilir, su üzerinde yüzen mekanizmalı küçük oyuncaklar olabilir, plastik kaplı kitaplar olabilir ve daha nice banyoyu keyifli bir hale getirecek oyuncaklar olmaktadır.

banyo-nasil-yaptirilmali

Buradaki amaç, bebeğinize banyoyu sevdirmek ve ona temizliği öğretmek. Elbette bu dönemde temizliğin ne olduğunu anlaması imkânsız, fakat en azından onu suya alıştırabilmek çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ