Bayat Ekmekleri Değerlendirme

Artık veya bayatlamış ekmekleri çöpe dökmek hem günah hem de israftır. Bayat ekmekle yapabileceğiniz birçok çeşitte yiyecek veya alternatif çözüm önerileri vardır. Bunlardan biri bayatlamış ekmeklerinizi fırında biraz kurutarak robottan geçirip un gibi yapabilir galeta unu elde edebilirsiniz. Bunu köfte harçlarınızda, et kızartmalarınızda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

bayat-ekmekleri-degerlendirme-5

Bayat ekmeklerinizi ıslatarak veya una ekleyerek mayalı hamur elde edebilirsiniz. Bu hamurla pide, lahmacun yaparak değerlendirebilirsiniz.

Bayat ekmekleri küp küp keserek veya doğrayarak süt ve yoğurt ile yoğurup pizza tabanı elde edebilirsiniz. Pizza tabanı elde ettiğiniz malzemenin üzerine istediğiniz malzemeleri ekleyerek harika pizzalar elde edebilirsiniz.

Bayat ekmeklerinizden tost veya ızgara ekmeği yapabileceğiniz gibi kanepe ekmeği, tabanı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

bayat-ekmekleri-degerlendirme-4

Küp küp doğradığınız ekmeklerinizi çeşitli soslar ekleyerek fırında kızartabilir daha sonra çorbalarınızın yanında kullanabilirsiniz. Hem bayat ekmekleriniz değerlenmiş olacak hem de çok lezzetli bir ürün elde etmiş olacaksınız. Mutlaka denemelisiniz.

bayat-ekmekleri-degerlendirme-3

Eskiden annelerimizin çok yaptığı bayat ekmek köftesi de yapabilirsiniz. Çeşitli baharatlar, yumurta ve peynir ekleyerek çok lezzetli bir köfte elde edebilirsiniz.

bayat-ekmekleri-degerlendirme-2

Bayatlamış eklemeklerinizi sabah kahvaltıları için yumurtalı ekmek yaparak da değerlendirebilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi normal şekilde keserek çırptığınız yumurtaya batırarak kızartınız. Kahvaltılarınız için çok lezzetli bir aperatif olacaktır.

Bayat ekmeklerinizi çırptığınız yumurtaya bulayıp kızartarak şerbet döküp bayat ekmek tatlısı olarak da tüketebilirsiniz. Bayat ekmeklerinizi yumurta süt ve yoğurt ekleyerek çok lezzetli tava böreği yapabilirsiniz. Çeşitli baharatlar ekleyerek de lezzetini artırabilirsiniz. Yani yeter ki siz değerlendirmek isteyen bir çok fikir sizin önünüze çıkacaktır. Bu fikirleri kullanarak bayat ekmeklerinizi değerlendirebilirsiniz. Böylelikle hem israfı önlemiş olacak hem de harika lezzetlere ulaşmış olacaksınız.

bayat-ekmekleri-degerlendirme-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ