Bebeğinizi Mikroplardan Koruyun

Bebeğinizi Mikroplardan Koruyun

BEBEĞİNİZİ MİKROPLARDAN KORUYUN

Dünyayı güzelleştiren bebekler, onlar iyi ki varlar. Bir annenin bebeğine harcadığı her saniye kutsaldır. Anneler genel olarak titiz ve biraz da pimpirikli varlıklardır. Söz konusu kendi bedenlerinde taşıyıp dünyaya getirdikleri varlıklar olunca daha bir hassas olurlar her duruma.

bebegi-mikroplardan-koruma

Bu noktada ilk akla gelenlerden bir de temizlik ve bakım konuları olmaktadır. Annelere tavsiyeler niteliğindeki bebeğinizi mikroplardan koruyun konulu anlatımızda genel temizlik kurallarına da değineceğiz.

bebeginiz-hasta-mi

Bebeklerin Bulunduğu Ortamlarda Temizlik

Bebeğinizin yediği, uyuduğu ve oynadığı ortamların temiz tutulması bakımı için vazgeçilmez bir mecburiyettir. Vakti geldiğinde emekleyecek olan bebeğinizin, yerlerde yoğunlukla bulunan mikroplarla tanışma  vakti de gelmiştir. Elbet ameliyathane sterilizasyonu gibi bir temizliğe ihtiyaç yok. Bebeğiniz gerektiği kadar mikroplarla da tanışacak ve bağışıklığı yerine oturacak. Ancak belli başlı bazı tüyolarla bebeğinizi mikroplardan koruyun. Bunlar arasında bazı tavsiyelerimiz olacak;

bebekleri-koruyun

  • Genel ev temizliğinizi haftada iki sefer yapın.
  • Evinizi son derece zararlı kimyasallar yerine, bir kova su içinde 2 kaşık sirkeli su ile silin. Hem mikroplardan arınacak hem de artık uzmanların da sıklıkla dile getirdiği bir yöntem bu.
  • Yoğun mikroplara maruz kalınabilecek AVM ortamları yerine, bebeğinizi temiz havada gezdirerek sosyalleşmesine de katkıda bulunun.
  • Hasta olduğunuzda evinizi sık havalandırarak, mikropların uzun süre barınmasına izin vermeyin.

bebek-mikrop

  • Bebeğinizin ve diğer aile bireylerinin de içme sularına birkaç damla limon damlatarak özellikle en savunmasızınız bebeğinizi mikroplardan koruyun.
  • Hasta olduğunu bildiğiniz kişilerle belli bir süre bir araya gelmemeye dikkat edin.
  • Ağzına götürebileceği, son derece fazla mikrobu üzerinde bulunduran; kumada, cep telefonu yada madeni para türünden tehlikeleri bebeğinizden uzak tutun.
  • Bebeğinizin antikorlar alarak hastalıklara meydan okuyacağı anne sütünü mümkün olduğunca uzun süre bebeğinize sunun.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ