Bebeğinizin Cildini Tanıyın

Bebeğinizin Cildini Tanıyın

Bebeğinizin Cildini Tanıyın

Bebek Cildi Çok Hassastır

Bebeğiniz doğduktan sonra, onu tanımanız çok önemlidir. Onun bünyesini, ruh halini, neler sevdiğini ve neleri sevmediğini yavaş yavaş anlayabiliyorsunuz. Bebek sağlığında önemli olan konulardan bir tanesi ise bebeğinizin cildidir, çünkü bebek cildi hiç ummadığınız kadar hassas bir organdır.

bebekler-ve-ciltleri

Bebeğinizin cildini tanıyın ki bebeğiniz üzerinde neler kullanabileceğiniz bilin. Bir bebeğin cildine istediğiniz her şeyi uygulayamazsınız. Bazı bebek ciltleri çok sağlamken ve birçok krem ve benzeri maddeleri kabul ederken, bazı bebeklerin ciltleri anında tepki gösterir ve cildi kabarabilir, çatlaklar oluşabilir ve farklı sorunlar çıkabilir.

bebek-cildi

Bebeğinizin Cildi Çok Önemlidir

 Bir bebek çok hassas bir bireydir, fakat bebeğin cildinin hissettiği hassaslık ise çok farklıdır. Bebeğinizin cildini tanıyın ki herhangi bir sorun yaşamayın veya en azından bebeğin cildinin iyi olması için neler yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

bebeginizin-cildini-taniyin

Bir bebek cildi yumuşak ve çok narindir. Bir bebeğin cildi, bebek büyüdükçe ve bir yetişkin haline geldikçe biraz daha sertleşir veya cildi biraz daha şekillenir. Bebek cildinin korunması çok önemlidir. Özellikle bebeğinizi dışarıya güneşli veya soğuk bir havada çıkarıyorsanız, cildini en iyi şekilde korumanız gerekmektedir.

bebeginizin-cildi

Bebek Cilt Bakımı

Bebeklerinizi tanıdıkça, ona neler uygulayabileceğinizi ve onun neler sevip sevmediğini öğrenebiliyorsunuz. Bebeği siz doğurmuş olabilirsiniz ve size ait olabilir, fakat bir bebek doğduğunda annesini ve babasını tanımaya çalışır ve anne ve baba da bebeği tanımaya çalışır. Bunu yaparken anne ve babanın dikkat etmesi gerektiği konu, bebeğin cildini tanıması gerektiğidir. Bebeğinizin cildini tanıyın ve cildin korunması için doğru uygulamalar yapın. Gerekirse doktorunuza danışın ve bebeğiniz için en iyi bebek cilt bakım tekniklerini ve ürünlerini öğrenin. Bunlar zamanla öğrenilebilecek konulardır, bu sebeple bir annenin bebeği olduktan sonra, aileyi çok fazla iş beklemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ