Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır?

Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır?

Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır?

Yeni bir bebek dev bir heyecan dalgası ve çılgın bir harcama cümbüşü yaratır. Bebekler  her anne ve baba için değerlidir, ama maliyetleri ne olursa olsun, mümkün olan her şeye yoğun bir sahip olma dürtüsü yaratırlar. Özellikle ilk defa hamile olanlar bu sendroma yatkındır. Elbette, bebeğinize en iyi şeyleri sunmak istemekte kesinlikle yanlış bir şey yoktur, ancak en iyi şeyler bütçenize uymayan yüksek bir fiyat etiketi ile gelebilir.

Neyse ki, bebeğinizin ihtiyaç duyduğu her şeyi, bir kaya kadar sert olması gereken bütçenizi sarsamadan sunabilmenin yolları vardır. Aşağıdaki önerilere bir göz atın.

Bütçe Hazırlayın

Bebeğiniz için satın aldığınız her şeyin maliyetini tutmak büyük ihtimalle aklınızdaki son şey olsa da, harcamalarınız için bir bütçe taslağı hazırlamak önemlidir. Nelere ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar harcama yapabileceğinizi bilmiyorsanız, algılarınıza hitap eden ama mali anlamda uygun olmayan her şeyi satın aldığınızı görebilirsiniz. Bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz şeylerin, aynı zamanda ona güvenli bir ev ortamı yaratmak üzere içinde yapmanız gereken tadilat ve düzenlemelerin bir listesini yapmanız önerilir. Böylece, çocuğunuzun doğumu için hazırlıklı olmak üzere, birkaç ay içinde yapacağınız harcamaları planlayabilirsiniz.

Satın Alabileceğiniz İkinci El Ürünleri Bilin

Yeni ürünler satın almak gerekiyor gibi gelse de, bu pratik ya da gerekli olmayabilir. Bazı şeyleri cömert arkadaşlarınızdan ya da aile üyelerinizden almak, harcamalarınızı azaltabilir. İkinci el mobilyalar ya da bazı kıyafetler alabilirseniz, bu ürünleri tek bir kuruş harcamadan listenizden çıkarabilirsiniz.

İnternetten Alışveriş Yapın

Sadece daha konforlu olduğu için değil, aynı zamanda daha ucuz fiyatlar olduğu için internetten alışveriş yapmaya kendinizi alıştırmalısınız.  Sadece bebek kıyafet ve ürünlerine dayalı satış yapan onlarca  alışveriş sitesi var internette.  Fiyatlar da zaten bu yüzden düşük oluyor. Çünkü rekabet var. Bu fırsatlardan olabildiğince yararlanmaya çalışın. Hediye çeki ya da indirim kuponu gibi fırsatları muhakkak değerlendirin. Bu gibi kampanyaların tümünü indirimkodlarim.com isimli siteden kolayca takip edebilirsiniz. Alışveriş yapabileceğiniz bazı mağazalar ise şöyle: Miniriome,  Unnado, Anne Lütfen,Butik Bebe, Renkli Zebra…

Alışverişe başlamadan önce nelere ihtiyaç duyduğunuzu not edin ve o listenin dışına çıkmamaya özen gösterin. İnanın o şirin-rengarenk ürünlere kendinizi kaptırıp hiç ihtiyaç duymadığınız şeyler almanız mümkün.

Kendinize Nelerin Şart Olmadığını Hatırlatın

Yeni aileler çocuk odaları konusunda yumuşak davranabilirler ve bu pek çok gereksiz şey için harcama yapmanıza neden olabilir. Ayrı bir alt değiştirme masasına, tasarım beşik setlerine veya dekor paketlerine ihtiyacınız olmayabilir, ama kendinizi bunlarla çevirirseniz büyülenebilirsiniz. Bu ürünlerin bütçenize uymadığını biliyorsanız, onları satan dükkanlardan uzak durun ve öncelikler listenizde üst konumlarda olmayan bir ürüne harcama yapmaktan kaçının.

Kendiniz Yapmayı Öğrenin

Bebek mamaları kolay tasarruf yapabileceğiniz alanlardan biridir. Paket mamalar satın almak yerine, taze meyve ve sebzeler ile kendi mamalarınızı yapmayı öğrenin. Bu ailelerin market alışverişi harcamalarını kısabilir ve bebeğiniz için daha sağlıklı bir alternatif olabilir. Elbette, ilk aylarda anne sütü ile beslemek de maliyetlerinizi önemli oranda kesebilir ve bebeğiniz için de en iyisidir.

Tasarruf Etmeye Erken Başlayın

En önemlisi, akıllı seçimler ile tasarruf ettiğiniz parayı bebeğiniz için açtığınız ayrı bir hesaba transfer edin. Bu zamanla aile bütçenize de ilave edilebilir. Biriktirdiğiniz para çocuğunuzun okul masrafları ya da gelecekteki hayalleri için kullanılabilir.

Aileler ve gelecek aileler ilk yıllarda harcama yaparak kendinden geçmenin kolay olduğunu unutmamalıdır, ancak sonraki yıllar bazen bütçe çöküntüsü yaratabilir. Bu nedenle, şimdiden kendinizi tutmak ve geleceğe hazırlanmak akıllıca olabilir, çünkü ancak bu şekilde çocuğunuza güvenli bir gelecek hazırlayabilirsiniz.

Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır

Bebek Alışverişi Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ