Bebek Bezi ile Pasta Yapımı Videolu Anlatım

Bebek Bezi ile Pasta Yapımı Videolu Anlatım

Merhabalar sevgili anne adayları ve maharetli hanımlar bu yazımızda Bebek bezi ile pasta yapımını anlatmaya çalışacağız.
Arkadaşlar geçen yıl yabancı bir site görmüştüm bu fikri tercüme edebildiğim kadar ! google çeviri :) bir sevdiği bir arkadaşı doğum yapacakmış onun için bu Bez den Pasta fikrini ortaya koymuş. Bence de süper fikir.. Bu Rusya’nın hanımlarının kafaları iyi çalışıyor maşallah :) Benim de çok sevdiğim birine doğum hediyesi olarak düşündüğüm bu pastayı. İlk zamanlar yada sonraları mutlaka bez ihtiyacı olacağı için kullanabilir. Bir işine yarar dedim fazla uzatmadan hemen malzemelerimizi söylüyorum. Sizlere Kolay Gelsin.. Video ya da bakabilirsiniz arkadaşlar…

MALZEMELER

 1. Karton (Mavi yada Pembe)
  El işi kağıdı da olur kalın olsun da.
  Kapı süslerinde kullanılan tül (Renk Size kalmış)
  1 Adet Havlu kağıdın içindeki rulo karton
  Bebek bezini en küçük boyundan aldım ben, çocuk doğduğunda hemen kullansın diye, siz hemen pastayı bozmak zorunda kalmasın diyorsanız 3. numaralı bebek bezi kullanabilirsiniz.
  Bebek Kurdelesi ve Para Lastiği sabit tutmak için
  Yapıştırıcı ve Sıcak Silikon ile Tabancası
  Tül üzerini süslemek için harf, nazar boncuğu gibi aksesuarlar satın alabilirsiniz.

Ben bunu arkadaşıma ufak bir doğum hediyesi düşüncesi ile yapmak istedim, Doğacak çocuk erkek olunca mavi renkleri tercih ettim, siz istediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Kolay Gelsin..

YAPILIŞI

1-)Kartonun üzerine büyük tepsiyi ters çevirip etrafını kurşun kalemle çizelim ve makasla keselim. İlk olarak pastamızın tabanını ve 2. katı biraz daha küçük 3. katı da 2. kattan daha küçük olacak şekilde keselim. Piramit gibi :)

2-)Bezleri dolma sarar gibi sarıyoruz ve lastik yardımı ile sabitliyoruz.
İlk taban ile 2. kat arasına rulomuzu kesip yarısını yapıştırıyoruz. Sonra 2. katın tabanı yapıyoruz. Rulo etrafını el işi kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

3-)Bezler dağılmasın diye Kurdele ile bağlıyoruz. Kurdele yerine isterseniz daha hoş görünsün diye fır fırlı kurdele de kullanabilirsiniz.

4-)Pasta mızın üzerini tül ile kapatalım, Tül üzerine ben bebeğin ismini yazdım kalan el işi kağıdı ile isterseniz nazar boncuğu ve çeşitli aksesuar kullanabilirsiniz. KOLAY GELSİN…

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ