Bebek Odası Nasıl Düzenlenmeli

Bebek Odası Nasıl Düzenlenmeli

BEBEK ODASI DÜZENLERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Onlar hayatta var olma nedenlerimizden biri bize müjdelendikleri anda hayatımızı tatlı bir heyecan kaplar. Dünyaya geldiklerinde hiçbir şeyleri eksik olmasın isteriz. Bu anlamda en önemli sorulardan birisi de bebek odası nasıl düzenlenmeli. Aslında çok önemli detaylara sahip isterseniz akit kaybetmeden sorumuzun cevabına geçelim.

bebek-odasi-dekorasyonu

Oda tercihi

Bu en önemlilerinden biri. Bebeğin odasını seçerken güneş bakan bir konumda olmasına dikkat edin. Öte yandan güneş görmeyen bir odanın tercih edilmesi oda içerisinin daima soğuk olmasına sebebiyet verir. Ve bir diğer konu ise ses yalıtımı olmalı. Ve ebeveynin yatak odasına yakın bir yerde ter almalı.

bebek-odasi-düzeni

Zemin

Bebek odası nasıl düzenlenmeli sorusunun bir diğer yanıtı ise zemin. Yani zeminde yer alan halı. Halı seçiminde mümkün olduğunca toz tutmayanlar tercih edilmeli ve halının yüzeyinin yumuşak olması çok önemli. unutulmamalıdır ki bebekler zeminde koltuğun üzerinde, yatakta, örümceklerinde kaldıklarından daha fazla vakit getirirler.

bebek-odasi

Mobilya

Bebeğinizin odasını dizerken size sunulan hazır bebek mobilyaları yerine tamamen kişisel zevkinize uygun mobilya seçimi yapın. Yani bir set yerine yatağı ayrı dolabı ayrı şekilde satın alabilirsiniz. Böylelikle hem işinize gerçekten yarayanları almış olursunuz. Hem de içinize sinmeyen bir parça bulunmaz takımın içinde.

bebek-karyolasi

Bebek karyolası

Park yatak ve ahşap karyola olarak çeşitler sıralanabilir. Bizim size tavsiye edeceğimiz ahşap yatak yapısı gereği oldukça sağlıklı olan ahşap yataklar kullanım açısından da sağlam bir özelliğe sahip. Diğer yandan oldukça estetik bir görüntü sunan bu yapıyı birkaç yıl kullanacağı şekilde ve büyüklükte seçmelisiniz.

Yatak seçimi

Bebek odası nasıl düzenlenmeli sorusunun bir diğer önemli yanıtı ise yatak seçimi. Lateks yataklar diğer yatak tercihlerine göre en sağlıklı olanı. Organik ve anti alerjik bir sisteme sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ