Bebek Saçı Nasıl Kestirilir

Bebek Saçı Nasıl Kestirilir

Bebek Saçı Nasıl Kestirilir

Bebek Saçının Dikkatli Kesilmesi Gerekli

Yılda en az bir defa bebeklerinizin saçını kesmeniz gerekmektedir. Bu hem bebeklerinizin rahatsız olmaması için, hem de saçlarının daha sağlıklı olması için çok önemlidir. Küçük yaşlarda veya bir yaşına yeni girmiş bebekler için yılda bir defa kesmek yeterli olabilmektedir, fakat zamanla bunu yılda iki defaya çıkarabilmektesiniz.

bebek-sac-kesimi

Bebek saçları çok hassas ve ince olmaktadır. Peki, bebek saçı nasıl kestirilir veya anne ve babalar evlerinde kendi bebeklerinin saçlarını kesebilirler mi diye soracak olursanız, eğer tecrübeleri varsa, neden olmasın. Bebek saç kesiminde tecrübe çok önemlidir.

bebek-saci-kesim-asamasi

Bebek Saçı Keserden Çok Dikkatli Olalım

Bebeklerin saçını kesmek gerçekten kolay değildir. Özellikle bebekleriniz daha omuz ve boyun kısımlarının kaslarını kullanamıyorsa, çok zor olmaktadır, çünkü bir taraftan bebeğin boynunu sabit tutmanız gerekmektedir ve bir taraftan da bebeğe zarar vermeden saçını kesmeniz gerekmektedir.

bebek-saci-kesilmesi

Bebek saçı nasıl kestirilir sorusunu doktorunuza veya hemşirenize sorabilirsiniz ve onlardan gerekli olan cevapları ve bilgileri alabilmektesiniz. Tecrübenizin olması çok önemlidir, fakat her anne ve baba her gün bebek saçı kesmiyor, bu sebeple bir başta biraz zorlanacaklardır, fakat hemşire ve doktor yardımıyla, zamanla alışacaklardır.

bebek-saci

Bebek Saç Kesiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Bebeklerin saçı kesilirken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi mutlaka bebek saçı kesilirken, bebeğin boynunun sabit tutulması gerektiğidir. Malum bebeklerin boynu ancak bir süre sonra sabit durmayı öğreneceğinden, ilk başta sabit tutabilmesi için ona yardımcı olmanız gerekmektedir.

bbek-sac-kesimi-medelleri

Bebek saçı nasıl kestirilir veya kesebilir miyiz diye soranlar için gayet basit olarak evet cevabını verebilmekteyiz. Kesebilirsiniz, fakat sadece bebeklerinize zarar vermeden kesmeye dikkat ve özen göstermeniz gerekmektedir. Bebek saç kesiminin zor olmasındaki en büyük sebep, hem bebeğin boynunu sabit tutmanız gerekiyor ve aynı zamanda saçını kesmeniz gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ