Bebek Telsizi

Bebek Telsizi

BEBEK TELSİZİ

Hamilelik yolculuğunda aileye yeni katılacak minik birey için bir çok ihtiyacına yönelik alışveriş listeleri yapılır. Alınacak her şeye özenle karar verilir. Uyuyacağı yer, gıda hazırlamada kullanılacak ürünler ve çeşitli durumlarda oluşabilecek gereksinimleri hep önceden temin edilmelidir.

telsiz

Uyuması, beslenmesi ve oyuncakları haricinde, şartlara göre bazı özel ihtiyaçları doğabilir. Bebek dünyaya getirecek olan anneler için en önemli konulardan biri, bebeği uyandığında farklı bir odadan onu duyamama ihtimalidir. Bu durumlar için “bebefon” da denen bebek telsizi kullanılması gerekmektedir.

bebekler-ve-guvenlik

Bebeğiniz Uyuduğunda da Onunla İletişim Halinde Olun

Bebek telsizi, özellikle çok katlı veya büyük evlerde kaçınılmaz bir ihtiyaç. Bebek odasına konumlandırılarak bebeğin ne zaman uyandığı ve ağladığı rahatlıkla duyulabilir. Bilhassa yeni doğum yapmış anneler için, bebeğiyle uykusuz bir gece geçirdikten sonraki gün içinde uyuyakalma ihtimalleri oluşabilir. Bu tür durumlarda bir önlem mahiyetinde bebek telsizleri devreye girer.

bebek-guvenlik

Anne gün içinde evde bebeği odasında uyurken rutin işlerini yapabilir. Bu sırada da bebeğini duyamama endişesi içinde olabilir. Böyle zamanlarda bebek telsizi önem taşımaktadır. Bebeğiniz uyanıp ağlamaya başladığı zaman kısa süre içinde yanınızda olmanızı sağlar.

bebek-guvenliği

Güvenlik Açısından Şart

Bebekler odalarında bulundukları zamanlarda herhangi bir ev kazası yada ağzına bir şey götürme ihtimallerine karşın bebek telsizi bir nevi güvenlik önlemidir. Anne iki parçadan oluşan telsizi yanına alarak, bebeğinden gelen sesleri dinlemek suretiyle mutfakta yemeğini yapabilir. Olası bir durumda bebek telsizinden yükselen ses  ile hemen bebeğinin yanına gidebilir. Bebek telsizi çeşitleri arasında bahsettiğimiz gibi tek yönlü olanların yanı sıra çift yönlü iletişim sağlanabilen telsizler de mevcut. Anne bu sayede uyanan miniğe ninni söyleyerek sakinleşmesini sağlayabilir. Diğer yandan bebek monitörleri de harika bir teknoloji. An be an bebeğinizin neler yapabildiğini görebildiğiniz, bebek odasında kamera işlevi gören bir sistemi de tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ