Bebek Tulumu ve Süveter Örnekleri

Bebek Tulumu ve Süveter Örnekleri

Tulum denildiğinden genel itibariyle ortası bitişik kıyafet anlamına gelmektedir. Yetişkinler için tulum çeşitleri, modelleri mevcuttur yalnız daha çok bebekler için kullanılmaktadır.  Tulumlar bebekler için oldukça rahat ve kullanışlı olmakla birlikte kış aylarında bebekleri daha sıcak tuttuğu içinde çok fazla kullanılmaktadır. Erkek bebekler için mavi tulumlar tercih edilirken, kız bebekler için daha çok pembe ve lila gibi renkler tercih edilmektedir.

Tulumların hazır, pamuklu olanları olduğu gibi örme tulumlar da vardır. Her ikisi de anneler tarafından sıklıkla kullanılır ancak örgü tulumlar daha gösterişli ve daha fazla çeşitlilik göstermektedir. Birçok çeşit tulum bulunmaktadır bunların içinde tığ işi bebek tulumları da vardır. Tığ işi örgüleri bilen bayanlar için yapılması muhtemeldir. El becerisi yüksek olan herkes bunu rahatlıkla örebilmektedir. Tığ işi ile yapılan tulumlar daha çok yaz ayları için giyilmesi uygundur. Çünkü pamuklu iplerle örülen tulumlara göre daha ince ve narindir.

Eğer kız bebeğiniz varsa onun için cıvıl cıvıl renklerde, istediğiniz tarzda bir tulum örebilirsiniz. Eğer bebeğiniz erkek ise mavi veya turkuaz rengini tercih edebilir ve üzerini hayvan figürleri ile süsleyebilirsiniz. İnternet ortamından veya sosyal medyadan tığ işi bebek tulumu örnekleri bakıp, buralardan örnek alıp kendiniz rahatlılıkla örebilirsiniz. Tarzınızı ve farkınızı ortaya koyarak bebeğinizi giydirebilirsiniz. Aslında bakıldığında çok zor gözükmesine rağmen aslında fazla vakit alan ve karmaşık bir örgü şekli değildir. Eğer örgüden anlıyorsanız örnekleri inceleyip, istediğinizi seçip işe koyulabilirsiniz.

Birçok tığ işi bebek tulumu modelleri mevcuttur. Siz öncelikle nasıl bir tulum istediğinize karar verip ona göre örnek ve modelleri inceleyebilirsiniz. Veya kendi örneğinizi, modelinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Tığ işi modellerin yeniden tarz olduğu bu sezonda sizde farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ