Bebekler Nasıl Tutulmalı

Bebekler Nasıl Tutulmalı

Bebekler Nasıl Tutulmalı

Bebekler Çok Hassas Varlıklardır

Bir bebek dünyanın en masum varlıklarıdır. Bebekler o kadar hassastırlar ki, bir insan, onları kucağına aldığında bebek olmanın veya masumiyetin ne olduğunu anlayabilmektedir ve hissedebilmektedir. Bunu yapmak için bebekleri doğru tutmanız gerekmektedir.

bebek-ve-anne

Normal çocukları tuttuğunuz gibi veya onları kucağınıza aldığınız gibi bebekleri kucağınıza alamazsınız. Bebekler nasıl tutulmalı diye hiç araştırdınız mı? Daha yeni doğmuş bebekler veya bir yaşına girecek olan bebekleri, her zaman başını ve boynunu destekleyecek şekilde tutmanız gerekmektedir. Bir eliniz her zaman bebeğin kafasında, diğer eliniz ise bebeğin poposu ve beli arasında olması gerekmektedir.

bebek-tutmanin-guvenli-yolu

Yeni Doğan Bebekler

Eğer yeni bir bebeğiniz olduysa veya ilk defa bebeğinizi kucağınıza alacaksanız, doktorunuza veya hemşirelere bebekler nasıl tutulmalı diye sorabilirsiniz. Bir anne için bebek tutmak çok kolaydır, çünkü onların içinde olan bir şeydir ve bebeğini dünyaya getirdikten sonra biranda annelik duyguları gelişmektedir.

bebek-nasil-tutulue

Bu sebeple doktoru veya hemşiresi bebeği annenin kucağına verdiğinde anında doğru bir şekilde bebeği tutabilmektedir. Bebekler öyle varlıklardır ki, annelerini ve babalarını çok iyi tanıyabilmektedir, fakat özellikle anneler, bebeği dünyaya geldiğinde öyle bir içgüdü uyanır ki, sanki bebeği daha yeni kucağına almamış yıllardır kollarındaymış gibi gelir.

bebek-nasıl-tutulmali

Bir Annenin Bebeğini Kucaklayışı

Bir anne için bebeğini kucağına almak gerçekten çok kolaydır. Sanki yıllardır kucağına almışçasına kucaklamaktadır. Bir anne için bebekler nasıl tutulmalı sorusu bile sorulmasına gerek yoktur. Bir anne, bebeğini kucağına aldığında öyle bir özgürlük ve öyle bir sevgi hisseder ki gerçekten inanılmazdır.

 

Bir anne bebeğini görür görmez nasıl tutması gerektiğini çok iyi bilmektedir. Bir anne için bebeği elmanın diğer yarısıdır. Bir anne için bebeği, dünyanın en özel ve en değerli varlığıdır. Hiçbir anne bebeği olmadan yapamaz, fakat bazı annelerin şunu unutmamaları gerekir ki, sadece doğurmakla anne olunmamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ