Bebeklerde Erken Gelişim

Bebeklerde Erken Gelişim

Bebeklerde Erken Gelişim

Bazı Bebekler Erken Gelişir

Bebekten bebeğe değişkenlik göstermek üzere, bazı bebekler erken gelişebilmektedir. Bebeklerde erken gelişim sıklıkla görülen bir durumdur ve bu tamamen genetik veya hormonal yapılardan kaynaklanmaktadır. Bir bebeğin erken gelişmesi avantajlı bir durumdur, fakat çok erken gelişmesi ise bazen bazı sıkıntıların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

erken-gelisim

Bütün bebeklerin bir gelişim dönemi bulunmaktadır ve doktorların veya ailelerin isteği bebeklerin bu dönemlerden eksiksiz olarak geçmeleridir, fakat bazen hızlı büyüyen ve hızlı gelişen bebekler olabilmektedir. Bunu değiştirmeniz, yavaşlatmak veya hızlandırmak mümkün değildir, dolayısıyla bebeğinizin gelişiminde sadece yardımcı olmanız gerekmektedir.

erken-gelisen-bebek

Bebekte Erken Gelişim Nedir

Bazı bebeklerde görülen erken gelişimde, bebeğinizin boyu hızlı bir şekilde uzayabilmektedir veya bebeğinizin vaktinden erken dişleri çıkabilmektedir. Bebeğiniz umduğunuzdan daha hızlı yürümeye başlayabilir ve daha nice görebileceğiniz durumlar olabilmektedir.

bebekler-ve-gelisimi

Bebeğinizin erken büyümesi dezavantajlı bir şey değildir, fakat bebeğinizin erken büyümeye başladığını gördüğünüzde ona ne şekilde destek vermeniz gerektiği konusunda düşünebilirsiniz. Bebeklerde erken gelişim birçok bebeklerde görülmektedir ve aslında bunu gören aileler genellikle sevinmektedir, çünkü bebeklerinin erken geliştiği ve dolayısıyla da kendine erken bakmaya başlayabileceğini düşünmektedir.

Baby Eating a Teething Biscuit --- Image by © Imageshop/Corbis

Bebeklerinizin Gelişimini Her Zaman Takip Edin

Bebeklerin gelişimi çok önemlidir ve mutlaka her zaman takip edilmesi gerekmektedir. Bebeklerde erken gelişim aslında kötü bir durum değildir, fakat erken gelişen bebeklerde bir şeylerin eksik olup olmadığı her zaman kontrol edilmesi gerekmektedir.

anne-ve-cocuk

Bazen öyle gelişen bebekler var ki ciddi anlamda zeki oluyorlar, fakat bazı bebeklerde ise erken geliştiklerinden dolayı bazı şeyler eksik kalabilmektedir. Bu sebeple bebeklerin her zaman nasıl ve ne şekilde geliştiğini takip etmeniz gerekmektedir. Bir bebek bir ailenin her şeyidir, bu sebeple her aile kendi bebeğini koruması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ