Bebeklerde Pamukçuk Nasıl Geçer?

Bebeklerde Pamukçuk Nasıl Geçer?

Pamukçuk özellikle bebeklerde ve çocuklarda ağız içinde ve damakta görülen bir ağız yarası çeşididir. Yutkunma da zorlanma, iştahsızlık ve huzursuz ile kendini göstermektedir. Bebeklerde oldukça sık rastlanan bu rahatsızlığı önlemek ve tedavi etmek için hem tıbbi hem de bitkisel yöntemler bulunmaktadır.

Bebeklerdeki pamukçuğu geçirmek için yapılan yöntemleri inceleyerek sizler için bir araya getirdik. Pamukçuk rahatsızlığına iyi gelen öneriler ise şunlardır;

bebeklerde-pamukcuk-nasil-gecer

  • Öncelikle bebeğinizin veya çocuğunuzun ağzında pamukçuk rahatsızlığı ile karşılaştıysanız mutlaka hekime danışmalı ve muayene olmalısınız. Hafife alınmayacak bir rahatsızlık gibi gözükse de özellikle de bebeklerde çok fazla rahatsız edicidir. Pamukçuğa fayda edecek damla, krem ve ilaçlar ile bu süreci daha kolay atlatabilirsiniz.

bebeklerde-pamukcuk-nasil-gecer

  • Tecrübeli annelerin pamukçuk rahatsızlığına karşı uyguladıkları ve birçoğunun da başarıya ulaştığı bir yöntem ise karadut pekmezi içermektir. Ancak pekmezler ağır gıdalar olduğu için özellikle de 6 aydan küçük olan bebeklerinize vermeden önce doktorunuza danışınız.
  • Ağız içerisinde ve damak bölgesinde oluşan beyaz lekeleri yok etmek için kesinlikle eliniz ile temizlemeye kalkmayın. Elinizden mikrop kapabileceği gibi işe yaramayacak olan bir yöntemdir. Bunun için karbonat ve sirke dökmüş olduğunuz ılık suyun içinde mendil gibi yumuşak bir bezi sıkınız ve dil, damak çevrisini bu bez ile siliniz. Oldukça etkili olacak olan bir yöntemdir.

bebeklerde-pamukcuk-nasil-gecer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ