Bebeklerde Uyku Problemleri

Bebeklerde Uyku Problemleri

Bebeklerde Uyku Problemleri

Bebek Uykusu Düzensizdir

Eğer bir bebeğiniz varsa veya bir anneyseniz bebeklerde olan uyku problemlerini daha iyi anlayabilirsiniz. Bebeklerde uyku problemleri çok sık gözlemlenmektedir. Bebekleri istediğiniz saatte uyutmaya çalışırsınız, fakat uyumazlar ya da bebeğinizin yorulmasını beklersiniz.

bebekler-uykusuzluk

Uyuduğunda yatağına yatırırsınız ve siz kalktığınız anda tekrar ağlamaya başlar. Bebeklerin aslında uyku düzeni bozuk değildir, fakat her zaman yanında güvendiği birilerinin olmasını isterler ve bu da genellikle anne veya baba oluyor, fakat çoğunlukla anne olmaktadır. Anne olmanın ne kadar zor olduğunu gerçekten anlayabiliyorsunuz. Bazı anneler hem çalışırım hem de bebeğime bakarım diyenler oluyor, fakat çoğu zaman bebekleri ya kendi annelerinde ya da babaannelerinde kalıyor.

bebeklerin-uyku-duzeni

Bebeğin Uyku Düzeni İçin Ona Yardımcı Olun

Bebeklerin uyuyabilmesi için ya bebeğin iyi huylu bir bebek olması gerekiyor ki bu tür bebekler genelde biraz gezdirdikten sonra veya bir ninniden sonra anında uykuya dalabiliyor ya da anne veya babanın tamamen uyuyana kadar bebeğin yanında durmaları gerekmektedir.

bebeklerde-uykusuzluk

Bebeklerde uyku problemleri genellikle ya gazları olduğundan ya da kendilerini güvende hissetmedikleri için oluşmaktadır ve bunun olmaması için de, anne veya babanın bebek uyuyana kadar yanında durması gerekmektedir.

bebeklerde-uyku-sorunu-nedeni

Bebekler Sahte Uykularda Uyuyabiliyorlar

Bazen bebekler aslında anne ve babalarından bile daha akıllı davranabiliyorlar. Bu yüzden anneler sürekli olarak bebeklerde uyku problemleri olduğunu düşünürler. Bebek anne veya babasıyla beraber yatağına girer, sonra uyumuş gibi yapar ama annesi kalkar kalkmaz, ağlamaya başlar.

bebeklerde-uyku-problemi-nedeni

Ağlamasının sebebi biranda annesinin gideceğini hissettiğinden değildir, sadece uyumaz gözlerini kapatır ve annesi kalkarken onu durdurmak için ağlamaya başlar. Çoğu anneler ağlasın, alışacak diyerek bebeklerini bırakabiliyorlar, fakat bebeklerin uyku düzeninin oturması için ne kadar uzun sürerse sürsün, onu desteklemeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ