Beş şiş patik yapımı

Beş şiş patik yapımı patik modelleri iki şiş veya tığ işi olarak yapılmaktadır. Bugün sizlere beş şiş ile nasıl patik yapılır onu paylaşmak istiyorum.

Yapımı zor olmayan ama nasıl yapabiliriz beş şiş olması değişik gelebilir. Hiç uygulamamış olanlar için video anlatımı oldukça yardımcı olacaktır.

Kız çeyizin vazgeçilmezi olan patik modelleri annelerimiz için oldukça fazla yaptıklarını düşünüyorum. Bu modelimizi çok beğeneceklerini severek yapmaları dileklerimle, farklı renklerde istediğiniz ip markaları ile çok güzel patik modeli ortaya çıkacaktır.

Yeni farklı patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin. HOŞÇAKALIN

Beş şiş patik yapımı

Beş şiş patik detayları

Patik modelimiz için 2 renk patiklik ip tercih edilmiştir.

2,5 Numara patik ipi kullanılmış,

Modelimiz 36, 37 ayak numarası için uygundur.

Beş şiş patik yapımı uç kısımdan 10 ilmek ile başlanan bir sıra düz ördükten sonra 4 kenardan arttırma yapılan, Üç şiş ile bir kaç sıra ördükten sonra ilmekleri 4 şişe eşit olarak aktaralım.

Ve her ilmekte 16 ilmek olana kadar arttırmaya devam edelim. Arttırma işleminden sonra bir sıra düz örelim. Daha sonra ikinci rengimize de ekleyip model uygulamasına geçelim.

Model bittikten sonra patiğimizin ağız kısmını haraşo örgü örerek tamamlayıp 12 ilmekle topuk kısmını uygulayıp bitirdim.

İsteğe göre kenar oyası uygulanabilir.

Patik modelleri, örgüler, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni veya paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz. Video mızın devamlığı için paylaşımlar oldukça önemlidir.

Beş şiş patik yapımı video anlatımlı olarak izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Elişi kutusu kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.

Farklı tığ işi patik modeli için kelebek patik modeli yapılışı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ