Büyükada’ya Nasıl Gidilir? İstanbul’dan Büyükada’ya Gitmek

Özellikle yaz aylarında uzun tatili olmayanlar yakın yerlerde kısa tatiller planlarlar. Bu tatillerde kimilerinin amacı kısa süreliğine de olsa dinlemektir. Kimileri ise değişik yerler görmek, deniz, yeşil ve doğayla bütünleşmek isterler. Büyükada da bu yerlerden biri olarak bilinir. İlk kez gidecekler tarafından İstanbul’dan Büyükada’ya nasıl gidilir sorusu sorulur. İstanbul’dan Büyükada’ya gitmek için şahane bir deniz yolculuğu yapılacağını belirtmek isteriz. İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı olan Büyükada yaz aylarında daha çok olmak üzere yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlar.

Büyükada’ya Nasıl Gidilir

Büyükada’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Büyükada’ya nasıl gidilir diye soruyorsanız bunun için vapur yolculuğu için plan yapmanız gerekir. İstanbul’dan Büyükada’ya gitmek için Eminönü’nden, Kadıköy’den, Bostancı’dan ve Kartal’dan ada vapuruna binmeniz gerekir. Bu ilçelerde bulunan iskelelerden günün erken saatlerinden itibaren Büyükada’ya vapurlar kalkar. Şehir hatlarına ait olan bu vapurlara İstanbulkart ile binebilirsiniz. Eminönü’nden kalkan vapura binerseniz önce Kadıköy’e uğrar, oradan da yolcu alarak Büyükada’ya devam eder. Bostancı, Kartal ve Kadıköy’den vapura binerseniz direk Büyükada’ya gidebilirsiniz.

İstanbul’dan Büyükada’ya Gitmek

Büyükada’da Neler Yapılabilir?

Büyükada’ya nasıl gidilir? İstanbul’da yaşayanlar şehrin kalabalığından kurtulmak ve dinlenmek için yakın çevrelerde bulunan yerleri tercih ederler. İstanbul’dan Büyükada’ya gitmek çok da uzun süre almaz. Ada’ya vardığınızda ister arka taraflardaki kumsaldan, isterseniz plajlara giderek denize girebilirsiniz. Büyükada’da bulunan balık restoranlarının tamamı deniz kenarındadır. Bu restoranlarda yemek yiyebilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Büyükada’ya nasıl gidilir sorusunu cevapladıktan sonra Büyükada’da neler yapılır diye merak edenleri de aydınlatalım. Büyükada’da ziyaret edebileceğiniz tarihi mekanlar da oldukça fazladır. Bunların arasında Aya Yorgi Kilisesi en bilinenidir. Ayrıca ünlü yazar Reşat Nuri Güntekin’in evi de Büyükada’da ziyaretçilere açıktır. Mimarisiyle dikkat çeken bu köşkü ziyaret edebilir, Reşat Nuri’nin eşyalarını ve odasını görebilirsiniz. Büyükada’da Meryem Ana Kilisesi, Adalar Müzesi, Hamidiye Camii de görülmeye değer yerler arasındadır.

Çamaşır Makinesine Islak Mendil Koyma Neye Yarar? Başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Büyükada Yol Tarifi
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ