Çam Kozası Motifli Bebek Yeleği

Çam Kozası Motifli Bebek Yeleği

Bebeklerin kışın kurtarıcısı olan şık ve güzel yeleklerden istediğinizi sizlerde yapabilirisiniz. İsterseniz torunlarınıza ya da sevdiklerinizin çocuklarına örüp keyifli bir hediye olarak da verebilirisiniz. Sizde isterseniz Bebek Yelek Modelinizi meydana çıkarabilirsiniz.

 

Geçmiş de hepimiz için bebek yeleği örülmüştür. Örgü örmenin eskide kaldığını

düşünsekte, hala büyüklerimiz bebeklere yelek örmeye devam etmektedir. Mevsimler her ne kadar birbirine karışmış olsa da sonbahar ardından hemen kış geliyor Eee bebeklerimiz üşümesin diye hazırlıklara da bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum. Bundan dolayı

gelin size bir örnek sunalım. Yapması çok kolay bir yelek. Çam Kozası Motifli bebek yeleği örelim.çam kozası motifi nasıl yapılır derseniz anlatalım.

1.sırada ilmek sayısı altının katı, 5 ilmek olursa örnek her 2 başta aynı oluyor. Örnek 23 ilmek üzerinden; ilk önce iki ters, bir düz, iki ters, bir ilmeği önce düz olarak örülür ama sol şişten çıkarmadan ipi öne alıp tekrardan düz örün, yine ipi öne aldım bir daha düz örün bir ilmeği artırarak 5 ilmek yapın, tekrar ederek son 5 ilmeği iki ters, 1 düz, 2 ters örerek sırayı bitirin. Daha sonra 2.sırada 2 düz, 1 ters, 9 düz,1 ters yaparak arasını tekrar edin. Son iki  ilmeği düz örerek sırayı bitiriniz.3.4.5.6.7 ve 8.sıralarda ilmeğin gelişine göre düz veya ters örün. Son olarak 9.sırada 1. kozanın bittiği ve 2, 2. kozanın başlangıcı 2 ters,1 düz ilmeği artırarak 5 ilmek yapınız, 2 ters,5 ilmeği birlikte arkasından kesin,2 ters ilmekle yaparak sırayı bitiriniz. Örgünün arkasında 9 ters, 1 düz,9 tersle bitirin. Diğer sıralarda da ilmeklerin gelişine göre düz ve ters örün. Bebek Yelek Modelinizi bizi takip ederek her zaman farklı modellere sahip olabilirsiniz.

Kışları bebekleriniz bizim modellerden ördüğünüz yeleklerle hem üşümeyecek,

hastalanmayacak, örülmüş bir yeleğin keyfini çıkaracaksınız.  Bebekler için çeşit çeşit Bebek Yelek Modelinizi görmeden yelek örmeyiniz. Bebekleriniz şık gözükecekler. Cıvıl cıcıl renkli ve şık olarak güzel kullanmalı günler sizi bekliyor olacak. Örecek olanlara şimdiden kolaylıklar olsun bebeğiniz güle güle giysin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. merve dedi ki:

    Ya bn su usteki modeli.cok meyendim patiklr beraber takim olani ama vidosu yokmu anlamadimda okuken

  2. GÜLER TATAR dedi ki:

    Bende çok anlamadım mümkünse videosu olursa çok sevinirim.size şimdiden teşekkür ederim.

  3. Neslihan dedi ki:

    Tarifler için teşekkürler. Resimler alıntı sanırım

BİR YORUM YAZ