Örgü Bebek Yelekleri Hakkında Bilgiler

Örgü Bebek Yelekleri Hakkında Bilgiler

Yıllar yılı örgü kıyafetler hep moda olmuştur. Örgü kıyafetler çok çeşitlilik göstermektedir. Patik, kazak, yelek, şal, şapka, bere, bebek kıyafetleri gibi çok çeşidi bulunmaktadır. Bebek yelek modelleri de bunlardan bir tanesidir. Bu örgü çeşidi şirin görünümleri ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Örmesi de çok zor değildir. Dilerseniz bu örgü türünü siz de örebilirsiniz.

      Bebek yelek modelleri kendi içinde çeşitlilik göstermektedir. Oldukça fazla model seçeneği mevcuttur. Her modelin farklı işçiliği olduğunu bilmelisiniz. Üstelik bu örgü çeşidinin boyutları yeterince büyük olmadığı için örgünüzü kısa zamanda tamamlayabilirsiniz. Yani bunun için uzun zaman harcamanız gerekmez. Bebek yelekleri örgü örmeyi bilen biri için örmesi yeterince kolaydır. Fakat bu konuda bir deneyiminiz yoksa öğrenmeniz biraz zaman alabilir. Ama öğrenebilirsiniz. El işçiliğinizin iyi olması bu örgüyü örmeyi öğrenmeniz için yeterlidir. Bebek yeleklerinin modelleri farklı isimler almaktadır. İsimlerine modelinden, renginden, deseninden v.b özelliklerinden almaktadırlar. Her bir modeli örmenin farklı detayları bulunmaktadır. Size fırfırlı bebek yeleği örülüşü hakkında bilgiler aktaracağız.  Bu modelin yumak rengini istediğiniz renkte seçebilirsiniz. Örgüye yetmiş ilmek atılarak başlayabilirsiniz. İlk sırayı 10 haraşo, 50 düz ve 10 haraşo 35 düz şeklinde yapmalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken 1. Sırada ilk 7 haraşodan sonra 3 düz, 1 kez dola, 1 düz, 1 dola sonra da 3 düz 10 haraşo şeklinde yapmanız gerekir. 2. Sıraya geldiğinizde ise 7 haraşo, 3 düz ve 1 dolayarak, 3 düz ve 1 dolayarak sonra da 3 düz ve 10 haraşo yaparak yamalmamalısınız. 3. Ve 4. Sıraları da bu şekilde yapmanız gerekir. Fırfırlı kısmı ise iki ter bir düz bir dola şeklinde ve dört ters bir düz bir dola sonra da dört ters şeklinde yapmalısınız.

Bebek yelek modelleri bu şekilde özetlenmektedir. Örgü bebek damat yeleği, kurdele şirin bebek yeleği, ters düz örgü bebek yeleği, çilek süslü bebek yeleği, arabalı bebek yeleği, köpek işlemeli bebek yeleği, incili kokoş bebek yeleği gibi pek çok isimde bebek yeleği bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ