Çamaşır Asmanın Püf Noktaları

Çamaşır Asmanın Püf Noktaları

Çamaşır Asmanın Püf Noktaları

Yanlış şekilde asılan çamaşırlar, elbiselerinizin deforme olmasına ve daha geç kurumasına sebep olmaktadır. Doğru çamaşır asma şekli ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Çamaşırlarınızda mandal izi olmasını, deforme olmasını istemiyor ve çabuk kurumasını istiyorsanız doğru şekilde çamaşır asmak oldukça önemli bir noktadır.

Nasıl ki çamaşırlarınızı yıkarken beyazlar, renkliler, siyahlar diye ayırıyorsanız asarken de aynı şekilde ayırmalısınız. Her elbiseyi aynı yöntem ile asmamalısınız. Her çamaşır türünün bir asılma şekli ve yöntemi vardır. Çamaşır asmanın püf noktaları arasından birkaçı ise şunlardır;

Çamaşır Asmanın Püf Noktaları

  • Pantolon, kapri, şort gibi kıyafetleri asarken dikkat etmeniz gereken nokta geç kuruyan bölgesi olan bel kısmını aşağı tarafa gelecek şekilde asmak olmalıdır. Bunun içinde paçalarından asarak kurutursanız daha kısa sürede kuruyacak ve deforme olmayacaktır.
  • Doğru şekilde gömlek asmak istiyorsanız bunu gömleğinizin bol tarafından asarak yapmalısınız. Pek çok kişi gömleği yakasından asmaktadır. Ancak bu yöntem oldukça yanlıştır. Yakadan asılan gömleklerde deforme oluşur, yakaları bir süre sonra düzgün durmamaya ve yamulmaya başlar. Gömlek kurutmak için en iyi yol ise askıya asarak kurutmaktır. Böylelikle hem daha az buruşur hem de daha az deforme olur.
  • Çamaşır asmanın ve kurutmanın en önemli detaylarından biri ise çamaşırlarınızı direk güneş alan bir bölgeye asmayınız. Bu çamaşırlarınızın rengini solduracağı için zarar verecektir.
  • İç çamaşırlarınızı ise ağ kısmından, çamaşır ipinizin arkada kalan kısmına asınız.

Çamaşır Asmanın Püf Noktaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ