Çamaşır Suyu Lekesi İçin Neler Yapılabilir?

Kıyafetlerimize değen çamaşır suyunun bıraktığı lekeleri kaybetmek ve kıyafetleri kurtarmak için yapabileceğiniz önerileri sizler için derledik.

Çamaşır suyu günlük hayatta temizlik yaparken sıkça kullandığımız bir temizlik ürünüdür. Kuvvetli bir temizleyici olmasının yanında içerisinde bulunan kimyasallar kıyafetler ile temas edince tepkimeye girer ve renginin değişmesine neden olur. sık sık çoğu kişi kıyafetlerine çamaşır suyu değdirir. Çamaşır suyunun bıraktığı renk genellikle beyaz bir leke ortaya çıkar. Bu leke özellikle en sevdiğimiz kıyafetlerde ise bir daha kullanamamak hepimizi üzer. Kıyafetlerimize değen çamaşır suyunu yok etmek veya kıyafetlerimizi yeniden kullanabilmemiz için yapabileceğimiz pratik yöntemleri aşağıdan bulabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Lekesi İçin Neler Yapılabilir?

  • Tüm kıyafeti çamaşır suyuna batırıp tek renk elde edebilirsiniz. Bu sayede kıyafetiniz lekeli durmayacak hem de yeni bir renkte kullanabileceksiniz.
  • Etkili yöntemlerden biri olan kumaş boyasını mutlaka denemelisiniz. Kumaş boyasını sıcak su dolu bir kap içerisine ekleyin. Daha sonra içerisine çamaşır suyu değen kıyafetinizi koyup bir kaç kez batırıp çıkarın ve içinde bir süre bekletin. Hafif bir durulama sonra kurutup yine tek renk olarak kullanabilirsiniz.
  • Eğer çamaşır suyu kıyafetinizin alt kısmına denk geldiyse o kısmı kesipte kıyafetinizi kullanabilirsiniz.
  • Aynı renk bir kumaş ile lekenin üstüne yama yapabilirsiniz.
  • Yama gibi lekeyi kapatmak için üzerine aksesuar takıp lekeyi görünmez yapabilirsiniz.
  • Eğer kıyafetiniz siyah veya lacivert ise koyu bir keçeli kalem ile lekeyi boyayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=c12rd7Z0AA0&vl=tr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ