Canım Anne

Çeşit Çeşit Örgüler

Maharetli kadınlar genellikle basit bir kazak örneği için mağazalarda 100-200 liralar biçildiğini görünce ben bunu örebilirim diye düşünüyorlar ve aynı kazağı en fazla 15 liraya mal ediyorlar. Üstelik farklı ip ve farklı şiş kombinasyonlarıyla farklı modeller elde edebiliyorlar. İnternet bu anlamda bizlere alize örgü modelleri konusunda birçok farlı seçenek sunmaktadır. Örgü yaratıcılığın, kendi stilini ve tarzını özgün şekilde ifade etmenin, tüketim zincirine eklenmeden üretebilmenin, tasarruflu olabilmenin en iyi göstergelerinden biridir. Her şeyden önce örgünün psikolojik anlamda da faydaları vardır. Örgü insanları motive eder, rahatlatır, kafalarını meşgul eden sorunları unutmalarına yardımcı olur. Diğer yandan da boş zamanları değerlendirmenin ve sıkılmamanın en iyi ilacıdır.
Alize örgü modelleri aslında ismine alize denilen bir tür özel iple örülen modellerdir. Bu anlamda alize örgü modelleri diye bir şey yoktur da daha çok alize iple örülecek olan şeyin modelleri vardır. Alize örgüler oldukça da basit modellerdir. Alize örgülerin şişle değil de sadece elinizle örebileceğiniz örgü modelleri bile vardır. Bu anlamda alize iple örgü örmek diğer iple örülen örgü modellerine göre çok daha kolaydır. Alize ipler aynı zamanda kaliteli, modeli iyi göstereni parlak iplerdir. Bu nedenler kadıların birçoğu örgü örerken bu ip çeşidini kullanırlar. Alize ipi kullanılan örgüleri hem şişle, hem tığla, hem elle örmek mümkündür. Ayrıca alize örgüler üzerinde bütün örgü teknikleri uygulanabilir. İster haroşe, ister pirinç, ister Medine örgüsü yapabilirsiniz.
Alize örgü modelleri ise yapmayı en çok sevdiğimiz modellerden biridir. Alize örgüler çok sevimli, çok güzel ve farklıdır. Genellikle alize ipler kazak örgü modellerinde, yelek örgü modellerinde, bebek örgü modellerinde, şal örgü modellerinde ve diğer örgülerde de biz kadınların oldukça sık kullandığı bir örgü çeşidi ve ipidir. Aynı zamanda tekrardan hatırlatmak isteriz ki böyle fiyat pahalılığının olduğu bir dönemde evde örgü örmek oldukça ekonomik bir durumdur çünkü 100 TL altında kazak bulmak oldukça zor bir şeydir. Sizler de örgü örerken hem tarz yaratmak hem de ekonomik olmak için alize ipleri tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın