Ceviz ve Ceviz Kabuğunun Faydaları

Ceviz ve Ceviz Kabuğunun Faydaları

Pek çok uzman tarafından cevizin faydaları sık sık gündeme getiriliyor. Bu yazıda sizler için hem tekrar hatırlatalım istedik hem de ceviz kabuğunun faydalarını da paylaşalım dedik. Ceviz bildiğiniz gibi içerisinde bulunan omega 3 ve 6 bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir. Ayrıca protein ve lif kaynağıdır. Kalp ve damar sağlığı için de faydalı olan bu besin, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır.

ceviz-ve-ceviz-kabugunun-faydalari-1

Daha önce cevizin strese karşı iyi geldiğini duymayanlarınız varsa, bunu da belirtelim. Ceviz bilinen ve doğal en iyi antidepresan olma özelliğini de taşımaktadır. Ayrıca saç ve cilt için de oldukça faydalı olan ceviz, saçın daha geç beyazlamasını da sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yüksek kolestrol problemi olan kişilere ceviz tüketmeleri önerilmektedir.

ceviz-ve-ceviz-kabugunun-faydalari-2

Zayıflamaya yardımcı besinler arasında bulunan ceviz ile yapılan harika bir zayıflama kürü tarifi vereceğiz. Bunun için geceden bir su bardağı suya bir adet ceviz içini ekleyip, sabaha kadar bekletin. Sabah aç karnına cevizli suyu içip, cevizi yiyin. Böylece hem kilo vermeniz kolaylaşacak hem de kabızlık probleminiz için fayda sağlayacaktır. Ayrıca bu kürün tok tutucu özelliği de bulunmaktadır.

ceviz-ve-ceviz-kabugunun-faydalari-3

Ceviz kırıldığında içerisinde bulunan ve akciğere benzer yapraklar görürüz. Bu yapraklar da sağlık açısından oldukça faydalıdır. Eğer öksürük ve balgam problemi yaşıyorsanız, bir miktar ceviz içi yaprağını 1 çay bardağı kadar suyun içinde kaynatıp içmenizi öneriyoruz.

ceviz-ve-ceviz-kabugunun-faydalari-4

Bunun yanı sıra ceviz kabuğunun faydaları da bulunmaktadır. Soğuk algınlığı, grip, saç dökülmesi, D vitamini eksikliği, sivilce ve cilt problemleri gibi sorunlarınız için ceviz kabuğunu suda kaynatarak içebilirsiniz.

Hem içi hem de dışı oldukça faydalı olan bu besini kesinlikle beslenme programlarımızdan ihmal etmemeliyiz.

Sitemize yer alan sağlık bölümünde sizler için faydalı bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz.

ceviz-ve-ceviz-kabugunun-faydalari-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ