Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı çok amaçlı tığ işi örgü modelini saç bandı yapımında, havlu kenarı olarak değerlendirebilirsiniz. Tığ işi dantel modelleri modası geçmeyen çeyizlerde her zaman yerini alan en güzel ve değerli el işleri modelleridir.

Dantel örneğimizden kitap ayracı, etol ve çeyizlik ara danteli olarak değerlendirebilirsiniz. Şal yapımında yine güzel model olarak ortaya çıkacaktır. Farklı ip seçimi yaparak modelinize göre renk ve ip seçimi modelin daha güzel ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca sayfamızda dantel modelleri oldukça fazladır. Bir çok dantel modelini bulabilirsiniz. Video anlatımlı dantel havlu kenar örneklerimizde yine sayfamızda mevcuttur.

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı

İstediğiniz ip seçeneğini kullana bilirsiniz.

İp seçimine göre tığ seçmenizde fayda var.

İlk olarak beş zincir çekelim ilk zincir yuvasına batarak halka oluşturalım beş zincir çekip üç tane trabzan uygulayalım. Trabzanlar ikili olacaktır. Tekrar beş zincir aynı halka içine üç trabzan yapalım, beş zincir çekip ters çevirip aynı tekniği uyguluyoruz. Bilinen su taşı modelini yapmış oluyoruz. İstediğiniz boyuta göre yapabilirsiniz. Yedi zincir çekip yuvanın içine batıp trabzan yapıp fıstık yapar gibi ilmeği uzatıp sık iğne ile sabitleyip aynı yere ilmek uzatıp aynı işlemi on kez yapıp tek seferde toplayalım,

Modelin kenar kısmı bu şekilde devam etmektedir. Detayları için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Dantel, çeyiz dantel modelleri, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linke tıklayarak uygulayabilirsiniz. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Sibelle örgü youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Çeyizlik dantel kenarı modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ