Çeyizlik En Güzel Örgü Lizöz Modelleri

Çeyizlik En Güzel Örgü Lizöz Modelleri

Genç hanımların çeyizlerine koyabilecekleri en güzel örgü lizöz modellerinin örneklerini aşağıdan detaylı olarak bulabilirsiniz.

Lizöz kadınların gecelik üstüne giydikleri süslü ve bele doğru uzanan hafif giysiler demektir. Kış aylarında sıkça tercih edilen lizözler genellikle örgü olarak yapılır. Örgü lizöz modellerini emziren anneler, yeni gelin kadınlar daha sık kullanmaktadır. Lizöz isim olarak pek bilinmese de kıyafet olarak çoğu kadının çeyizinde yer alan parçalardan biridir. Lizöz artık eskisi gibi kullanılmasa da mutlaka çeyizlere konulan bir örgü kıyafet modelidir.

Lizöz genellikle gece uyurken veya sabah uyandıktan sonra üşümemek için giyilir. Aynı şekilde anne adayları da doğum yaptıktan sonra lohusalık döneminde sıkça lizöz giymektedir. Genellikle sabahlık olarak bilinen lizöz şık bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. İnce iplikler ile örülenler daha modern ve şık dururken, kalın ipliklerle örülenler hırkamsı bir hava vermektedir.

Lizöz modellerin de orta kısımda genellikle bağlamak için kurdele veya düğme bulunur. Daha çok kurdele tercih edilmesinin sebebi ise gecelik gibi durmasını sağlamaktır. Düğme daha cekete yakın bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Lizöz modellerinde çeyizlik için olanları genelde beyaz, krem veya pembe tonlarında tercih edilmektedir. Lohusalık dönemi için kullanılanlar ise tamamen isteğe bağlı renklerden tercih edilmektedir

Çeyizlik En Güzel Örgü Lizöz Modelleri

Aşağıdan çeyizlik en güzel örgü lizöz modellerini görebilirsiniz. Örgü lizöz nasıl yapılır örnek videoya göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ