Çeyizlik kolay bayan patik yapımı

Çeyizlik kolay bayan patik yapımı

Çeyizlik kolay bayan patik yapımı

Canimanne.com dan hepinize selamlar sevgiler ?
Bugün sizlerle çok güzel bir patik modeli paylaşacağız arkadaşlar. Tığ işi bir patik modeli ve şahsen çok beğendiğim bir patik oldu ? Sizlerinde beğeneceğinizi umuyorum. Patiğim için ben krem rengi siyah ve Gri Nako pırlanta kullandım. Ona uygun olarak da 2.5 mm. tığ kullandım . İp tercihi size kalmış herhangi bir markanın patik ipi olabilir. Buna kıyasla da tığınızı ipinize uygun seçebilirsiniz.

Ben 37-38 numaraya göre yaptım patiğimi. Boyunu ayak taban tablosuna göre ayarlıyorum her defasında. Sıra sayısı şartlara göre değişiyor malum. Tabloya Canimanne Facebook yada Instagram sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Bı mesaj atmanız yeterli olacaktır hemen gondeririz ? Ayak genişliğinize göre enini yani trabzan sayısını azaltıp çoğaltabilirsiniz. Aynı şekilde boyunuda tabii ki?

Patiğimize burun kısmından sihirli halkayla başlıyoruz. 3 sıra ikili trabzan şeklinde artırarak ördükten sonra, dördüncü sırada artırmayı bırakıp model koymaya geçiyoruz. Modelli kısmı yeterli uzunlukta ördükten sonra boğaz kısmını ayırıp kalanını düz trabzan ile devam ederek bitiriyoruz. Arka kısmını 4-5 zincir ile birleştirip yine trabzanların yaparak iki ucu birbirine ekliyoruz. Kenar tığını ikinci bir renk ip ile gidiyoruz ve en sonda patiğimizin süsleme kısmına geçerek, çiçeğimizi örüp dikiyor ve patiğimizi tamamlıyoruz ?

Videomuz ile ördüğünüz patikleri lütfen bizlere Facebook yada Instagram sayfamızdan ulaştırın. Sizin adınıza yayinlayalim ?
Videomuzu beğenmeyi ve paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.
Hoşçakalın ???

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ