Çiçeklerde Aşı Nasıl Yapılır ?

Çiçeklerde Aşı Nasıl Yapılır ? bitkilere olduğu gibi çiçeklerde de aşılama yapılmaktadır. Bir çok bitkide aşılama, çoğaltma denilmektedir. Aşılamanın diğer nedeni de çiçeğin çeşidini değiştirmek, meyve ağaçları içinde aynı işlem yapılmaktadır.

Sizler için güzel bir video paylaşımı yaptık yılbaşı çiçeğini kaktüse aşılanması nasıl olur, çoğaltımını anlatan harika bir video olmuş, sizlerde aynı işlemi bir çok çiçekte uygulaya bilirsiniz. Sardunya çiçeği içinde aynı işlem yapılarak bir dalına sarı renk diğer dalına pembe renk aşılayarak sardunya çiçeğini yetiştire biliriz.

Çiçeklerimizi aşılarken kesici alet kullanmakta fayda var, bıçak, jilet olabilir. Saf alkol ile silmek gerekiyor ve aşılama yapılacağı bölüm kesilerek diğer çiçekten bir budak kırılarak kestiğimiz yere yerleştirip bir mandal yardımı ile tutturulup kaynaşması sağlanır. Ve aynı işlem bir çok bitkisinde aynı kullanılmaktır. Amaç yeni canlılık kazandırmak bitkiyi güçlendirmek açmayan çiçeklere aşılama yaparak görsellik kazandırmak, yeni bahçe işlerinde ve çiçek bakımı, evimizde hangi bitkileri yetiştire biliriz sorularının cevaplarını aşağıdaki linkimize tıklayarak ulaşa bilirsiniz. Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Bahçe işleri, çiçek bakımı, kendi bitkini yetiştir, ve daha fazlasına ulaşmak için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Kaktüs ve yılbaşı çiçeğine aşılama nasıl yapılır video anlatımlı olarak izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Fatma Tunaboylu  kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.

blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ