Çiçeklerde Saksı ve Toprak Değişimi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Çiçeklerde saksı ve toprak değişimi ne zaman ve nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir içeriğimizden detaylı olarak bulabilirsiniz.

Havaların değişmesi, toprağın artık verimli olmaması gibi nedenlerden dolayı çiçeklerde hem saksı hem de toprak ara ara değiştirilmelidir. Fakat bu değişimleri doğru zamanlarda doğru bir şekilde yapmak gerekir. Aksi takdirde çiçeklere zarar verilir. Çiçeklerin daha canlı olmasını sağlamak, ölmek üzere olan çiçeği canlandırmak için toprak ve saksı değişimi neredeyse şarttır. Aşağıdan çiçeklerde saksı ve toprak değişimi ne zaman ve nasıl yapılır madde madde okuyabilirsiniz.

Çiçeklerde Saksı ve Toprak Değişimi Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

  • Eğer bitkiniz veya çiçeğiniz hızlı büyüyen bir türe sahip ise yılda bir kez saksı ve toprağını değiştirmeniz gerekiyor.
  • Eğer yavaş büyüyor ise iki yılda bir kez saksı ve toprağını değiştirmeniz gerekiyor.
  • Eğer bitkinizin veya çiçeğinizin saksıdan kökleri dışarıya çıkmış ise daha büyük bir saksıya koymalı ve toprağını da değiştirmeniz gerekiyor.
  • Genellikle ilkbahar aylarında saksı değişimi yapılmalıdır.
  • Çiçek açan bir bitki türüne sahipseniz çiçekler açtığı zaman kesinlikle toprak ve saksı değişimi yapmayınız.

Aşağıda yer alan videomuzdan saksı ve toprak değişimi nasıl yapılır izleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan bahçe işleri konularına da bakıp daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz ve etkili olan çimlendirme yöntemlerivar ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ