Çift Şiş Bayan Patik Modeli Yapımı

Çift Şiş Bayan Patik Modeli Yapımı

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda çift şiş bayan patik modeli patik modelinin yapılışını anlatacağız. Tunus işi yeni patik modellerinin yapılışını anlatmaya ve paylaşmaya devam ediyoruz Diğer anlatımlı patik modelleri için Örgü Patik Modelleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz. çift şiş bayan patik modelinin şablonu alt kısımda  el ile bir şekilde paylaştık o şablonu kullanırsınız. Hemen yapılışına geçelim aşağı doğru aşamalı şekilde açıklaması yazılarak anlatılmıştır. Yinede anlamadığınız veya takıldığınız kısımlarda bizlere yorum olarak soru sorabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

Çift şiş bayan patik modeli bir yumak yün 3.5 numara şiş elinizin ayarına göre değişe bilir bu yaptığım patik 37 numara ayaklar için uygun olur.

1: şişimeze 8 ilmek atıyoruz

blank 2: 15 sıra lastik örüyoruz blank 3: iki ucu birleştirip tığ yardımı ile tek yapıyoruz blank 4: aralarda 7 ilmek çıkartarak ilmeklerimizi 15 e çıkarıyoruz blank 5: dört sıra örüyoruz ilk beş ilmeklerimiz haroşa yapıyoruz bir defa şişimize dolayıp 5 ilmek düz örüyoruz bir kere daha dolayıp kalan beş ilmeği de haroşa yapıyoruz ilmeklerimiz 48 ilmek olana kadar artırmaya devam ediyoruz blank 6: ilmeklerimiz 48 oldu sağ ve soldan 19 ilmek ortada 10 ilmek sabit kalacak şekilde yanlardaki ilmeklerimiz bitene kadar örmeye ve eksiltmeye devam ediyoruz blank 7: yanlardaki ilmeklerimizin hepsi bitti 10 ilmeğimiz sabit kalıyor blank 8: tığ yardımı ile haroşa dan 19 ilmek çıkartıyoruz 19 ilmeklerimizi örerek diğer tarafına geçiyoruz blank 9: diğer tarafta da aynı şekil 19 ilmek çıkartıyoruz blank 10: her iki tarafta da ilmeklerimiz aldık 32 sıra örüyoruz yine sağ ve soldan beşer ilmeklerimizi haroşa yapıyoruz blank 11: yanlarda 18 ilmek ortada 12 ilmek ayırıyoruz orta ilmeklerimiz yine sabit yanlardan her sırada bir ilmek keserek örmeye devam ediyoruz yanlarda 9 ilmek kaldığında ilmekleri üç alıyoruz topuk kısmı çok derin olmaması için blank 12: bağcık için 4 ilmek yapıyoruz 76 sıra örüyoruz blank 13: patiğimizin arka kısmına iğne yardımı ile tuturuyoruz blank 14: ilk başta yaptığımız iki katlı olan yerden geçirerek iki üçüncü dikiyoruz dikiş içerde kalıyor blank 15: patiğimiz tamamen dikişsiz süslemesi kaldı blank 16: ipi iki kat yapıyoruz içte ipimizi sabitliyoruz çiçeğimizi yapıyoruz blank

17: Patiğimizin son hali

blank blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ