Canım Anne

Çift Şiş Bayan Patik Modeli Yapımı

Çift Şiş Bayan Patik Modeli Yapımı

Çift Şiş Bayan Patik Modeli Yapımı

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda çift şiş bayan patik modeli patik modelinin yapılışını anlatacağız. Tunus işi yeni patik modellerinin yapılışını anlatmaya ve paylaşmaya devam ediyoruz Diğer anlatımlı patik modelleri için Örgü Patik Modelleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz. çift şiş bayan patik modelinin şablonu alt kısımda  el ile bir şekilde paylaştık o şablonu kullanırsınız. Hemen yapılışına geçelim aşağı doğru aşamalı şekilde açıklaması yazılarak anlatılmıştır. Yinede anlamadığınız veya takıldığınız kısımlarda bizlere yorum olarak soru sorabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

Çift şiş bayan patik modeli bir yumak yün 3.5 numara şiş elinizin ayarına göre değişe bilir bu yaptığım patik 37 numara ayaklar için uygun olur.

1: şişimeze 8 ilmek atıyoruz

2: 15 sıra lastik örüyoruz 3: iki ucu birleştirip tığ yardımı ile tek yapıyoruz 4: aralarda 7 ilmek çıkartarak ilmeklerimizi 15 e çıkarıyoruz 5: dört sıra örüyoruz ilk beş ilmeklerimiz haroşa yapıyoruz bir defa şişimize dolayıp 5 ilmek düz örüyoruz bir kere daha dolayıp kalan beş ilmeği de haroşa yapıyoruz ilmeklerimiz 48 ilmek olana kadar artırmaya devam ediyoruz 6: ilmeklerimiz 48 oldu sağ ve soldan 19 ilmek ortada 10 ilmek sabit kalacak şekilde yanlardaki ilmeklerimiz bitene kadar örmeye ve eksiltmeye devam ediyoruz 7: yanlardaki ilmeklerimizin hepsi bitti 10 ilmeğimiz sabit kalıyor 8: tığ yardımı ile haroşa dan 19 ilmek çıkartıyoruz 19 ilmeklerimizi örerek diğer tarafına geçiyoruz 9: diğer tarafta da aynı şekil 19 ilmek çıkartıyoruz 10: her iki tarafta da ilmeklerimiz aldık 32 sıra örüyoruz yine sağ ve soldan beşer ilmeklerimizi haroşa yapıyoruz 11: yanlarda 18 ilmek ortada 12 ilmek ayırıyoruz orta ilmeklerimiz yine sabit yanlardan her sırada bir ilmek keserek örmeye devam ediyoruz yanlarda 9 ilmek kaldığında ilmekleri üç alıyoruz topuk kısmı çok derin olmaması için 12: bağcık için 4 ilmek yapıyoruz 76 sıra örüyoruz 13: patiğimizin arka kısmına iğne yardımı ile tuturuyoruz 14: ilk başta yaptığımız iki katlı olan yerden geçirerek iki üçüncü dikiyoruz dikiş içerde kalıyor 15: patiğimiz tamamen dikişsiz süslemesi kaldı 16: ipi iki kat yapıyoruz içte ipimizi sabitliyoruz çiçeğimizi yapıyoruz

17: Patiğimizin son hali

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ