Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

çikolata lekesi nasıl çıkar5

Çikolata dediğimiz an birçoğumuzun yüzünde istemsiz bir şekilde gülümseme oluşuyor. Hepimizin severek tükettiği çikolatanın geçmişi oldukça derinlere dayanıyor. Eskiden şimdiki gibi çeşitliliği olmayan çikolatanın şimdilerde ise her keseye ve her zevke göre çeşitliliği mevcut. Tatlı severlerin başucunda bulunan ve yanlarından hiç ekşik etmediği çikolata bazen bizlere zor anlar da yaşatmıyor değil tabi. Bu yüzden çikolata lekesi çözümü ile ilgili bu yazıyı hazırladık.

çikolata lekesi nasıl çıkar3

İnsan sıcaklığı çikolatanın erimesi için gayet yeterli bir ısı bu yüzden çikolatayı kabından çıkartıp elimize aldığımız andan itibaren iki parmağımızın arasında katıdan sıvı hale geçtiğini rahatlıkla göre biliriz. Onun dışında oda sıcaklığında bile erimesi gayet muhtemel olan çikolata bizleri bu sebepten zor durumda bırakabiliyor. Yerken fark etmeden üzerimize dökülen ufacık bir parça bile eriyip kumaşın içine nüfuz edebiliyor. Halıya dökülen çikolata fark etmeden bastığımızda zorlayıcı bir leke halini alabiliyor.

çikolata lekesi nasıl çıkar2

Aslına bakarsanız diğer lekelerde olduğu gibi çikolata lekesi çıkarma yöntemleri arasında acil müdahale başta geliyor. Daha sonra çikolata bulaşan giysimizi zarar vermeden spatula gibi bir sert ve düz bir nesne ile kazıyoruz. Bunun ardından leke üzerine sıvı deterjan döküp yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletiyoruz. Deterjan döktüğümüz giysimizi 15 dakika kadar soğuk suda bekletip iyice yumuşamasını sağlayabiliriz. Bu süre zarfında birkaç defa lekenin olduğu noktayı ovalayabiliriz. İşlemimizin sonunda ise giysimizi ılık suda yıkıyoruz.

çikolata lekesi nasıl çıkar1

Sizler de başınıza gelen çeşitli lekelere çözüm bulmak için sitemizde yer alan leke çıkarma yöntemleri ile dolu püf noktalardan faydalanabilirsiniz. Bu tür durumlarda daha öncede bahsettiğim gibi sakin olup serinkanlılıkla ne yapabileceğinizi düşünmeniz hatta hemen sitemize girip lekenize uygun yazıyı bulup, okuduktan sonra en doğru uygulamayı yapmalısınız. Şimdiden kolay gelsin diyorum hanımlar!çikolata lekesi nasıl çıkar4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ