Çocuklarda Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Çocuklarda Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlendirilir?

Özellikle de sonbahar ve kış aylarında sık sık hastalanan çocukların bağışıklığını kuvvetlendirmek için birkaç püf noktasına dikkat etmeniz ve uygulamanız yeterlidir. Sonbahar ve kış aylarında hastalıkların artmasının en büyük nedeni kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirmekten kaynaklıdır. Bir diğer nedeni ise okul sezonun açılması ile beraber çocukların sürekli iç içe olmasından kaynaklanmaktadır. Çocuklarınızı hastalıklara karşı korumak için bağışıklıklarına güçlendirebilirsiniz. Çocuklarda bağışıklık sistemi güçlendirmek için öneriler ise şunlardır;

  • Çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirmek ve hastalıklara karşı korumak istiyorsanız mutlaka kaliteli, dengeli ve sağlıklı beslenmesini sağlamalısınız. Bu yüzden güne sağlam bir kahvaltı ile başlanmalı, gün içinde taze meyve ve sebze, et ve süt ürünlerinin tüketimine dikkat edilmelidir.
  • Yumurta A vitamini yönünde oldukça güçlü bir besindir. Bunun için çocuğunuzun her gün 1 yumurta yemesini sağlayınız.

cocuklarda-bagisiklik-sistemi-nasil-guclendirilir

  • Fındık, ceviz, kuru üzüm gibi besinleri kış boyunca tüketmeye özen gösteriniz. Bu kuruyemişlerin bağışıklık kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır.
  • Omega-3 yönünden oldukça zengin olan balığı menünüzden eksik etmemeye çalışınız. Özellikle göz sağlığı için çok faydalı olan balığı haftada en az 2 kere tüketiniz.
  • Bol vitamin ve mineral içeren taze meyveleri ara öğünlerde tüketmesini sağlayınız.
  • Her gün evinizi havalandırınız ve çocuğunuzu temiz hava alabileceği alanlara çıkarınız.
  • Bol su tüketmesini sağlayınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ