Çocukları Gripten Koruma Yolları

Çocukları Gripten Koruma Yolları

Çocukları Gripten Koruma Yolları

Soğuk kış günlerinin yaklaşması ile beraber gribal enfeksiyonlarda da artış gözlenmeye başlamıştır. Özellikle de bünyesi daha hassas olan çocuklar ve bebekler gribe karşı daha hassas olmaktadır. Çocuklarınızı gripten korumak için birkaç püf noktasına dikkat edebilir, böylelikle grip olma ihtimalini azaltabilirsiniz. Çocukları gripten koruma yolları ise şunlardır;

  • Çocuklarınızı gripten korumak istiyorsanız öncelikle beslenmelerine dikkat etmelisiniz. Düzenli, sağlıklı ve dengeli beslenme bağışıklığı güçlendirdiği ve vücut dürencini artırdığı için gribe karşı koruma sağlar.
  • Çocuğunuzu düzenli el yıkama alışkanlığı kazandırmalısınız. Özellikle de yemeklerden önce ve yatmadan önce ellerini mutlaka yıkamasını sağlamalısınız. Bütün mikroplar, virüsler eller ile vücuda bulaşmaktadır. Bunun için kişisel temizlik gripten korunmak için en önemli etkendir.
  • Düzenli ve yeterli uyku alması da önemlidir. Düzenli uyuyan çocukların bünyeleri daha güçlü, bağışıklıkları daha kuvvetli olur.

cocuklari-gripten-koruma-yollari

  • Gribe karşı etkili olan bitki çayları ile gribe meydan okuyabilirsiniz. Ekinezya, ıhlamur çayı gibi bitki çaylarının gücünden faydalanabilirsiniz.
  • Bal ve keçiboynuzu pekmezi çocukların vücut direncini artırmada ve bağışıklığını kuvvetlendirme de oldukça etkilidir. Düzenli olarak her gün tüketmelerini sağlamalısınız.
  • Mandalina, portakal, greyfurt gibi C vitamini yüksek meyveleri bol bol tüketmesini sağlayarak bağışıklığını güçlendirebilirsiniz.
  • Evinizi sık sık havalandırmaya özen gösteriniz. Havalandırılmayan evde grip bulaşma riski daha yüksek olur. Bunun için her gün kış bile olsa en az 20 dakika havalandırınız.

cocuklari-gripten-koruma-yollari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ