Cupcake (Kapkek) Tutacak Yapımı

Cupcake (Kapkek) Tutacak Yapımı – Örgü Tutacak Yapımı

 Canimanne.com dan herkese merhabalar,  bugün sizler için çok güzel bir modelin anlatımını yaptık. Bu model sizlerden istek üzerine gelen cupcake (kapkek) tutaç diğer andıyla tutmak gibi de bilinmektedir. Mutfakta sıcak tencere, tava vs. gibi eşyaları tutmak için kullanabilirsiniz.

Biz videomuzda iki kapkek olarak yaptık, siz tek olarak yapıp bardak altlığı olarak da kullanabilirsiniz,  bu sizin kullanım amacınıza göre değişebilir. Tutacağımız cupcake şeklinde ??? evimizde mutfağımızda her zaman ihtiyaç duyduğumuz başlıca malzemelerden olan tutacağı şık bir tasarımla sizlere sunduk. Yine siz sevgili takipcilerimizden gelen bir modeldi bu. Biz de seve seve örüp anlatmaya çalıştık. Umarım Sizler de beğenirsiniz. Haydi bakalım cupcake tutacak için nelere ihtiyacımız var ve nasıl yapacağız ?

Malzeme olarak ben koton iplik tercih ettim ısıya dayanıklılığı açısından . Fakat elinizdeki artan ipleri değerlendirmek için de yapabileceğiniz güzel bir örgü alternatifi cupcake li tutacağımız. Tığ olarak da ipinize uygun olması en önemlisi tabii ki … Ben tığımı ipime ve elime en uygun olacak şekilde seçtim. Renk olarak Dörtrenk kullandım arkadaşlar. Fakat renk seçeneğini çoğaltabilirsiniz. Daha zengin daha rengarenk bir görüntü elde edebilirsiniz.

İstediğiniz büyüklüğe uygun zincir çekerek (Ben 13 çektim) başlıyoruz. Zinciri misin üzerine her bir zincir deliğine bir adet tekli trabzan olacak şekilde sonuna kadar yapıyoruz. Sonra her sıra başında bir tane artırarak örüyoruz. Sıra sonlarında artırma yapmadım Bu şekilde şekli gayet güzel oldu. 13 zincire 7 sıra yükseklik yaptım. Eğer ki zincir sayısını artırırsanız yüksekliğini de o orantıda artırabilirsiniz. Sonrasında konuşan motifin kenarına sık iğne ile dolandım. 2. rengime geçtim . Ve bir trabzan boşluk bırakıp bir trabzan dolu olacak şekilde 3 erli üçlü trabzan yaptım. Her sırada trabzanların arasındaki zincir boşluklarına battım ki Trabzon sayısı gittikçe azalsın ve cupcake görünümüne ulaşabilelim. Son sıraya geldiğimde 5 trabzan aralığı kaldı ve ortadaki üç boşluğa kırmızı ipim ile vişne görüntüsünü oluşturdum. Bu tek motifle tutacak da yapabilirsiniz. aynı zamanda bardak altlığı ya da biraz daha büyüterek supla şeklinde de kullanabilirsiniz. Ben aynı motiften 2 tane yapıp arasını Kordon ile birleştirip eski annemiz annemiz usulü tutacak yapmayı tercih ettim ? Sizlerde zevkinize uygun detaylar ekleyerek cupcake li tutacağımız ile mutfağınıza şıklık katabilirsiniz…. Lütfen sonuçları canım anne Facebook ya da Instagram sayfasına gönderin. Videomuzu beğenip paylaşmayı unutmayın ?

Ayrıca kanalımıza abone değilseniz lütfen abone olun

Sizleri seviyor ve önemsiyoruz desteklerinizi bizden esirgemeyin ???

Şimdilik hoşçakalın ?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ