Dağınık Çocuklar İçin Dekorasyon Önerileri

Dağınık Çocuklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük yaşlardaki çocuklar odalarını sık sık dağıtır ve asla toplamak istemez, annelerinin toplamasını beklerler. Sürekli çocukların odasını toplamak zorunda kalan anne ise oldukça fazla yorulur. Ancak çocuğunuzun odası için yapacağınız ufak tefek dekorasyon değişiklikleri ile daha derli toplu bir oda olmasını sağlayabilirsiniz.

daginik-cocuklar-icin-dekorasyon-onerileri

Annelerin en şikayetçi oldukları konu olan dağınıklık, oyuncakların yayılması sorununa karşı çocukların odası için birkaç dekorasyon önerisine dikkat ederek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Dağınık çocuklar için dekorasyon önerileri arasından bazıları aşağıdaki gibidir;

daginik-cocuklar-icin-dekorasyon-onerileri

  • Çocuklarınızın rahatlıkla oynayabilecekleri bir alan ayarlayabilirsiniz. Bu alanda rahatça oynayan, dağıtan çocuğunuz oyuncaklarını odasının diğer alanlarına veya oturma odasına yayma gereksinimi de duymayacaktır. Dağıttıktan sonra ve oyunu son bulduktan sonra oyuncaklarını yerleştirebileceği oyun alanının hemen yanında bulunan kutular yerleştirebilirsiniz.
  • Çocuğunuzun odasında bulunan boyanın desenleri veya duvar kağıdının desenleri çok fazla hareketli ise odanın daha fazla kalabalık ve dağınık görünmesine neden olabilir. Bunun için eğer duvar kağıdı veya boya çok fazla hareketli ise onun yerine tek renk boyaları tercih edebilirsiniz.

daginik-cocuklar-icin-dekorasyon-onerileri

  • Dağınıklığı ortadan kaldırmak için depolama alanlarını artırabilirsiniz. Bunun için çok çekmecesi bulunan dolaplar, oyuncakları yerleştirmek için çeşitli boyutlarda kutular veya kartonlar bulundurmalısınız.
  • Çocuğunuz artık sizi anlayacak yaşta ise onunla konuşarak, ona nasıl davranması gerektiğini anlatarak dağınıklık sorunun önüne geçebilirsiniz.

daginik-cocuklar-icin-dekorasyon-onerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ