Dantel havlu kenarı nasıl yapılır

Dantel havlu kenarı nasıl yapılır

Dantel havlu kenarı nasıl yapılır diyen arkadaşlarımız için güzel bir video anlatım sizlerin beğenisinde olmaktadır. Yapılışı kolay ve görselliği harika olan tıp işi dantel havlu kenar modeli çeyizlik ve günlük havlular için ideal modeldir.

Tığ işi dantel havlu yapılışı yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için video anlatımlı olması oldukça fayda sağlayacaktır.

Dantel modellerinden vazgeçemeyen hanımlarımız için bu güzel havlu kenar modelini severek beğenerek yapacaklarını düşünüyoruz. Yeni dantel işlerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Dantel havlu kenarı nasıl yapılır

Malzemeler: İki renk naylon dantel ipi tercih edilen renklerde
22 numara tığ ve makas

Yapılışı: İster havlu kenarı olarak isterseniz de farklı alanlarda uygulayabileceğiniz dantel modelini birçok renk seçeneğiyle uygulayabilirsiniz. İlk asama olarak su taşı çalışması yaparak kenar uzunluğuna göre örüyoruz. Sonrasında su taşlarının kenarlarında kalan boşluklara su taşı oluşturup 14 zincir çekip bir boşluk bırakarak bir sonraki boşluğa sutaşı örüyoruz sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz beyaz ip ile. ikinci sırada farklı renkle ilmeğimizi su taşına sabitleyerek 14 zincir çekmiş olduğumuz boşluğun içine 10 tane ikili trabzan yapıp 3 zincir çekiyoruz ve ayni boşluğun içine 10 tane ikili trabzan yaparak ilk boşluğu bu şekilde dolduruyoruz ve sıranın sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Her sırada model kendiliğinden eksiliyor ve dilimler halinde bir model ortaya çıkıyor. Zincir sayıları ve renk tercihleri sizlere kalmış dilerseniz her sırada farklı renklerle de çalışabilirsiniz. Pike takımında da uygulayabileceğiniz kolay ve güzel bir model olduğunu düşünüyorum. Uygulamak isteyen herkese kolay gelsin.

Dantel havlu kenarı, tığ işi hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Güzel modelimiz olan dantel havlu kenar modeli anlatımı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Dantel havlu kenarı nasıl yapılır video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel dantel modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ