Dantel Hırka Yapımı

Dantel giysilerin çeşitliliği karşısında şaşırmamak mümkün değil. Kimilerinin hayatının her alanında kullanmaktan zevk duyduğu danteller giysiler arasındaki yerini de korumaya devam ediyor. Dantel işlerini örmeyi seven hanımların daha çok tercih edeceği örgü kıyafetlerden hırkalara yer vermek istiyoruz. Tığ işi hırka yapımı konusunu gelin birlikte masaya yatıralım. Hırkalar her mevsimde kullanılan giysilerin başında geliyor. Kalın yün iplerle örülmesine alışık olduğumuz hırkaları artık hanımlar tığ işi dantellerle örmeye başladı.

dantel-hirka-yapimi-1

Dantel örmeyi sevenlerin ve bu konudaki marifetlerini her fırsatta sergilemekten hoşlananların seçeceği dantel hırka modelleri hatırı sayılır çeşitlilikte. Tığ işi dantel örgülerin doğasında bulunan incelik ve zarafeti giyim tarzları arasında kullanmayı sevenlerin tercihi olan dantel hırkalar moda tasarımcılarının da büyüteci altında son yıllarda. El örgüsünün gittikçe değer kazandığı şu günlerde kendiniz için her zaman kullanabileceğiniz şık bir dantel hırka örmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse tığ işi hırka modellerini gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Zamanınıza ve becerinize göre bir model seçerseniz, örerken zorlanmaz ve hatta sıkılmaya fırsat bile bulamadan hırkanızı bitirebilirsiniz.

dantel-hirka-yapimi-2

Hırkanızın boyunu isterseniz bel hizanızda tutabilir, dilerseniz daha uzun yapabilirsiniz. Kol boyunu da yine kendi zevkinize göre bilekte veya dirseğinizin altında tutarak kendi tarzınızı yansıtma imkanı bulursunuz. Kolay hırka modelleri arasından seçeceğiniz bir modelden örnek alabilir ya da çevrenizdekilerin daha önceden örmüş olduğu hırkalardan fikir edinebilirsiniz.

dantel-hirka-yapimi-3

Dantel iplerinin inceliğini göz önünde bulundurarak daha kolay motiflerle öreceğiniz hırka modelleri üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye edebiliriz. Gardırobunuzun en nadide parçaları arasında yer alacağını düşündüğümüz hırkanız için gerekli çalışmaları çoktan yapmaya başladığınızı düşünüyor ve örgünüz için en keyifle öreceğiniz modeli seçtiğinizi umuyoruz.

dantel-hirka-yapimi-4

Zarafetinizi ve şıklığınızı dantel bir hırkayla tamamlamanıza çok az kaldı hanımlar. Sitemizdeki geri dönüşüm fikirleri bölümümüzü de ziyaret ederseniz onlarca değişik fikre sahip olabilirsiniz. Beğendiğiniz sayfalarımızın linkini sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız memnun oluruz.

dantel-hirka-yapimi-5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ